Cibona bez problema u Kaštelima

Košarkaši Cibone upisali su novu pobjedu na gostovanju protiv Ribole Kaštela. Već od samog početka Cibosi su preuzeli kontrolu nad utakmicom i bez većih problema svladali Kaštelane. Već su na poluvremenu Zagrepčani imali plus 11, a u trećoj četvrtini pobjegli su i na nedostižnih plus 17 te riješili susret.  “Vukovi” su na kraju slavili sa 76:91.

Premijer liga, četvrto kolo, 29. listopada:
Ribola Kaštela – Cibona 76:91 (18:25, 20:24, 17:23, 21:19)

Ribola Kaštela: Došen 13, Galić 5, Đugum 4, Roso 6, Šipić 21, Mikulić, Rhymes 16, Karanušić, Pruže, Mandić 9, Živković 2, Matić
Cibona: Bilinovac 4, Melvin 17, Bošnjak 5, Gospić 17, Ćorić 15, Uljarević 3, Gilbert 7, Novačić 2, Ljubičić, Mandić 9, Busma 12

Favorizirani gosti bez većih problema došli su do novih bodova. Iako su dominirali tijekom cijelog susreta, ključnom se pokazala treća četvrtina kada Zagrepčani bježe na nedostižnih plus 17. Trener Cibone izrotirao je cijelu momčad kako bi odmorni čekali nove izazove. Subotić nije koristio Tomasa i Žorića večeras koje je okršaj s Partizanom poprilično iscrpio.

Kaštelanima je pak ovo bila prva domaća utakmica ove sezone i nakon četiri kola još ne znaju za pobjedu. Mlada momčad Kaštela sigurno ima potencijala i za očekivati je da će se “probuditi” u sljedećim kolima kada budu igrali protiv momčadi slične kvalitete.

U sljedećem kolu Kaštela gostuju kod Zagreba, a Cibona dočekuje Hermes Analiticu.