Kadeti: Ciboni derbi u Splitu, Cedevita jedina neporažena

Za vikend su igrane utakmice četvrtog kola Jedinstvene kadetske lige. Zadar i Dubrava upisali su pobjede u Bjelovaru odnosno Pazinu, a domaći teren obranili su Cibona protiv Splita te Cedevita protiv FSV-a. Također, u subotu se odigrala utakmica osmog kola gdje je Dubrava slavila protiv FSV-a, a u utakmici 14. kola Split je slavio u Brodu.

Rezultati IV. kola:

Cibona – Split 92:80 (21:22, 16:19, 28:13, 27:26) Statistika

Kadeti Cibone upisali su svoju treću uzastopnu pobjedu, a ujedno zadali splićanima svoj prvi poraz. Potpuno izjednačenih 26 minuta i devet izmjena vodstva gledali smo u Draženovom domu. Posljednje četiri minute Cibona na krilima petorke na terenu radi 11-0 seriju, a gosti se do kraja utakmice ne uspjevaju približiti.

Vukove je ponovo predvodio fenomenalni Roko Prkačin s double-double učinkom od 28 poena (10/12 šut iz igre) i 12 skokova. Roko Škarica pridodao je 19, a Sandro Rašić 15. S druge strane Ante Perkušić završio je susret sa 16 poena.

Pazin – Dubrava 72:97 (22:21, 20:24, 9:26, 21:26) Statistika

Domaćini su se uspjeli držati sve do treće četvrtine koju zagrebačka momčad dobiva s 9:26 i upisuje svoju drugu pobjedu. Ključnim se pokazalo 28 poena iz kontre naprema samo dva Pazina.

Standardno odličan Gvido Guštin predvodio je Pazin s novim double-double učinkom (23 poena i 13 skokova uz 5 blokada). Ivan Dadić s 23 i Valetin Kos s 22 predvodili su Dubravu, a valja spomenuti još Romana Čimbura (16 poena i 9 asistencija) i Jana Grabovca (11 poena i 11 skokova).

Bjelovar – Zadar 65:90 (18:33, 19:13, 16:24, 12:20) Statistika

Košarkaši Bjelovara upisali su svoj četvrti uzastopni poraz, a bolji je ovoga puta bio Zadar. Pitanje pobjednika riješeno je već nakon prve četvrtine kada se Zadrani nakon četiri minute igre odvajaju na 18:33.

Domaćine je predvodio neumorni Vito Porobić, jedini dvoznamenkasti u ekipi, s double-double učinkom od 37 poena i 11 skokova, međutim imao je i 10 izgubljenih lopti. Na drugoj strani odličnu utakmicu odigrao je Gabrijel Majica kojem su falile dvije ukradene lopte za triple-double (27 poena, 14 skokova i 8 ukradenih lopti).

Cedevita – FSV 86:64 (32:11, 22:19, 21:20, 11:14) Statistika

Cedevita upisala svoju četvrtu pobjedu i ostala jedina neporažena ekipa. Ovoga puta pao je FSV u Domu košarke, a pitanje pobjednika ponovo su riješili već u prvoj četvrtini.

Domaćine, za koje nije igrao Rok Radović, predvodili su Žarko Parlov s all-round učinkom (28 poena, 9 skokova, 7 asistencija, 6 ukr. loptih) i Hanis Mehdić (23 poena). Kod riječana najviše je zabio Mislav Kolić (20 poena, 8 skokova), a Marko Grbavac pridodao je 10 poena uz 8 asistencija i 6 ukr. lopti.

Slavonski Brod 1946 – Dubrovnik odgođeno

Utakmica 8. kola:

FSV – Dubrava 91:86 (31:13, 20:32, 19:23, 21:18) Statistika

Veoma napetu i interesantnu utakmicu unaprijed odigranog osmog kola odigrati su riječani i dubravaši, a bodovi su na kraju ipak ostali u Rijeci. Domaćini na pogon Jana Bušljete rade seriju 22-5 i na prvi odmor odlaze s visokih 18 poena prednosti. Uspjevaju se gosti do kraja prvog poluvremena vratiti na samo šest poena zaostatka, a košem Valentina Kosa tri minute kasnije doći i u vodstvo. U 34. minuti mini serijom Marka Grbavca domaća ekipa odlazi na 79:70. Dubravaši se ponovo vraćaju na samo dva poena zaostatka tricom Valetina Kosa, a nakon polovičnog uspjeha Grbavca sa crte slobodnih bacanja i time-outa Dubrave, Roman Čimbur gubi loptu te Mislav Kolić mirno završava utakmicu bacanjima.

Upravo je Kolić bio najbolji srijelac domaćina s 22 poena, ali prvo ime ekipe bio je sigurno Marko Jurković s double-double učinkom (19 poena uz 18 skokova). Po 18 upisali su Bušljeta (8 skokova) i Grbavac (5 ukr. lopti). Valetin Kos bio je prvo ime dubravaša s 29 poena, a Čimbur je pridodao 15.

Utakmica 11. kola:

Slavonski Brod 1946 – Split 71:111 (22:28, 10:28, 21:21, 18:34) Statistika

Brođani nisu uspjeli doći do svoje prve pobjede ni u unaprijed odigranoj utakmici 11. kola. Bolji su ovoga puta bili Žuti rezultatom 71:111. Držali su se domaćini sve do početka druge četvrtine kada Split prebacuje u brzinu više i odlazi na visokih 24 poena prednosti. Potvrda visoke pobjede došla je u posljednjoj četvrtini.

Luka Špehar predvodio je brođane s 23 poena. Ante Perkušić upisao je 20 poena za goste, Ivan Perasović 16, a Tonći Lisica 15. Stipe Omrčen završio je susret s 11 poena i 12 skokova.