Cibona ipak bez preokreta, zaslužena pobjeda Mega Leksa

U Zagrebu je Cibona u zanimljivom okršaju doživjela poraz od strane gostiju iz Srijemske Mitrovice – Mega Leksa. Četvrtoplasirana ekipa je došla odlično pripremljena i zasluženo je odnijela vrlo bitnu pobjedu.

Obje su momčadi krenule agresivno u utakmicu i prvih pet minuta se igralo koš-za-koš, sve do rezultata 12:12. Tada su igrači Mega Leksa dodatno pojačali igru u obrani te su napadali domaćine po cijelom terenu, što je rezultiralo serijom 9:0. Nakon tri minute bez Ciboninog koša Ivan Siriščević šalje loptu kroz obruč i u posljednjih minutu i pol Cibosi uspijevaju smanjiti na ljepših 19:23.

U drugoj su četvrtini gosti vrlo brzo povećali svoje vodstvo na dvoznamenkastu prednost. Nastavili su igrati odličnu obranu te su udvajanjem suparničkih igrača tjerali Cibose da gube lopte u napadu; do poluvremena je Cibona sakupila čak 15 izgubljenih lopti. Nisu Vukovi dobro izgledali u tim trenucima pa su tako nakon prvih 20 minuta igre, uz zabijenih 39, imali primljen čak 51 koš! Za usporedbu, dva tjedna ranije Cibona je protiv Igokee u cijelom susretu zabila 57 koševa.

I u prvoj polovici treće dionice gosti nametnuli svoju igru te Cibosi nisu uspijevali smanjiti zaostatak. Daleko od toga da nisu pokušavali, ali gosti su jednostavno bolje igrali. Ipak, Vukovi se nisu predavali, a trud je u 28. minuti urodio plodom kada je Cibona došla na samo tri koša zaostatka – 60:63. Tada se i nešto mnogobrojnija publika probudila te navijanjem pokušala dodatno pogurati domaće igrače, no to se ipak nije dogodilo. U napadu za potpuno priključenje ili čak izjednačenje Filip Krušlin gubi loptu, a s druge strane Timothe Luwawu-Cabarrot pogađa tricu i gosti ubrzo odlaze na 63:71, rezultat s kojim je ujedno i zaključen treći period.

U posljednjoj četvrtini također je bilo napeto. Nakon pet minuta opet je Cibona došla na minus tri, Ante Žižić zabio je za 72:75. Publika se opet trgnula, ali opet se ponavlja scenarij od maloprije. Ovoga puta Cibosi ne uspijevaju pokupiti promašaje gostiju, pa nakon drugog napadačkog skoka Rade Zagorca Ante Žižić radi prekršaj na njemu te ga šalje na liniju slobodnih bacanja, s obzirom da je Cibona iskoristila bonus već u prvoj minuti. Zagorac je oba puta bio precizan, a Cibona u idućih nekoliko napada ne postiže niti jedan koš i gosti opet odlaze na 10 razlike (72:82), tri i pol minute prije kraja. Nisu Vukovi više imali snage i koncentracije za povratak pa su na kraju zasluženo poraženi 82:89.

U Ciboni je Ante Žižić opet bio najbolji s 23 poena i 11 uhvaćenih lopti. 16 je zabio Marin Rozić, a Filip Krušlin je ubacio 12, uz šest skokova i sedam dodavanja. Za Mega Leks je prednjačio odlični Timothe Luwawu-Cabarrot s 21 košem, a pratili su ga Ognjen Jaramaz sa 16 poena i Rade Zagorac s 11 poena i isto toliko skokova.

Cibona je uz dobro zalaganje i trud ipak upisala trinaesti poraz, nije lako dobiti utakmicu uz 21 izgubljenu loptu i dozvoljenih 16 skokova u napadu. Igrači Mega Leksa su prikazali odličnu igru u obrani, ali i u napadu, te sa 16 pobjeda ostaju korak iza Crvene zvezde i Cedevite. U idućem kolu Cibona je opet domaćin, ovoga puta slovenskoj Krki, a Mega dočekuje također slovensku momčad, ljubljansku Olimpiju.