Cibona isčupala pobjedu u Jazinama

Susretom u legendarnim Jazinama između istoimenih domaćina i zagrebačke Cibone zaključeno je prvo kolo HT Premijer lige. Činilo se to do poluvremena kao lakši trening za ABA ligaše, a na kraju su jedva isčupali pobjedu protiv upornih Zadrana.

Premijer liga, 1.kolo,10.listopada

Jazine Arbanasi – Cibona 66:71 ( 14:24, 14:24, 23:12, 15:11 )
(Kompletna statistika)

Gosti su kao apsolutni favoriti ušli u ovaj susret protiv novog prvoligaša koji je i kasnije startao sa pripremama te se osjeti nedostatak taktiče i fizičke spreme kod Zadrana. U lijepoj ispunjenim Jazinama domaćini nisu svojim navijačima mogli priuštiti kvalitetnu izvedbu u prvom dijelu. “Vukovi” su koristili kontre, zabijali trice te s mirnih 20 razlike otišli na veliki predah.

No, drugo poluvrijeme otkrilo je kolike probleme zaista ima Cibona na početku nove sezone. Do sredine treće dionice još uvijek drže uvjerljivu prednost, ali “Žuta podmornica” radi seriju 12-0 te se upotpunosti vraća u susret. Na samome kraju susreta domaćini dolaze na samo tri poena zaostatka, ali Zagrepčani sretno i spretno upisuju pobjedu na startu domaćeg prvenstva. Kod Jazina se kao najveći problem pokazalo preveliko forsiranje njihovih dvoje Amerikanaca koji su definitivno ostali dužni navijačima.

Kapetan Marin Zrnić je s 22 poena predvodio Jazine u njihovoj prvoligaškoj premijeri, a sjajan je bio i povratnik Dino Butorac s 18 poena i osam skokova. Cibona je nastupila bez kapetana Rozića i veterana Žorića, a danas su se najviše istakli Andrija Ćorić s 19 poena te Melvin s 10 ubačaja i devet skokova.

U sljedećem kolu Jazine gostuju kod Hermes Analitice dok će Cibona biti domaćin Splitu.