Cibona u teškom meču slavila protiv Mege

U Draženovom domu odigrano je 12. kolo ABA regionalne lige. Pred Cibonom bio je izuzetno važan okršaj, gdje bi pobjeda značila bijeg od posljednjih mjesta lige i priključak sredini tablice. U teškom i neizvjesnom susretu Cibona je uspjela uzeti dva boda.

ABA liga, 12. kolo, 18. prosinac:

Cibona – Mega Bemax 95:93 (23:24, 23:19, 28:21, 21:29)

Cibona: Bilinovac 7, Uljarević 6, Ratkovica 10, Žorić 15, Ćorić, Melvin 20, Gilbert, Novaćić 16, Bošnjak 7, Rozić, Gospić, Tomas 14

Mega Bemax: Mushidi 26, Aranitović, Rebić 17, Sinovec 12, Marjanović, Čančar 23, Bitadze 9, Jovičić, Lazić, Koprivnica, Samardžiski, Fundić 6

Nakon dvije minute utakmice gosti su imali već plus devet (2:11) i Nazor zove minutu odmora. Čančar sjajno ulazi u utakmicu i povećava vodstvo Mege na 4:16. Do kraja četvrtine Cibona se animira i dolazi na minus jedan.

U drugoj četvrtini Tomas i Melvin tricom okreću blago vodstvo srpske momčadi. Imala je Cibona odličnu selekciju šuta u prvom poluvremenu, a tricu su šutirali 6/9. Na veliki odmor otišlo se kod blage prednosti Zagrepčana.

Tomas u nastavku pogađa još jednu tricu i Cibosi odlaze na najveću prednost u meču – sedam poena. Klupa Mege reagira minutom odmora, nakon čega smanjuju prednost rivala. A onda Melvin i Bilinovac tricama uspostavljaju dvoznamenkasto vodstvo hrvatske momčadi. Tad su domaćini za tricu šutirali sa sjajnih 10/16. Bek Novačić s pet vezanih poena pridonosi odvajanju i gotovo pa osigurava pobjedu Ciboni.

Iako je u posljednju dionicu ušla s plus deset, Cibona je pobjedu morala tražiti u posljednjim sekundama utakmice. Cibona je forsirala u napadu, dok je Mega smanjivala vodstvo. Mushidi zakucava za minus pet, a onda Ratkovica pravi prekršaj na šutu za tri i Mega dolazi na minus jedan. Bošnjak postiže tricu, a Melvin odigrava odličnu obranu na Čančaru i Cibona odlazi na 93:90. Mega gubi loptu u napadu za izjednačenje i utakmica je bila riješena.

Za Vukove je najbolji bio Melvin sa šutom 8/9, 20 poena i tri skoka, a goste je predvodio Mushidi s 26 poena, tri asistencija, te istim brojem skokova i ukradenih lopti.

Cibona je nakon ove pobjede na omjeru 5-7, a Mega je na 4-8.