Cibona na korak do finala

Drugog dana prvog izlučnog turnira za Final Eight juniorske Eurolige, Cibona je upisala i drugu pobjedu. Danas su bili bolji od Armani Junior Milana i potpuno zasluženo slavili rezultatom 68:64.

Cibona Zagreb – Armani Junior Milan 68:64 (23:17; 45:31; 57:46)

Cibona: Skokna 26 (9 sk, 4 as), Lučić, Obrvan 10 (7 sk), Kumanović 8, Kvesić, Slavica, Tomić 15 (9 sk), Ćuže, Buljević 1, Maričević 8 (11 sk).

Odlično je Cibona otvorila utakmicu i nakon nepune tri minute igre vodila 7:0. Odličan je u otvaranju, kao i u cijeloj utakmici bio prvi razigravač momčadi Bruno Skokna. Momčad iz Milana se konsolidirala, ali samo za kratko. Sredinom druge četvrtine, mladi Vukovi podigli su agresivnost i serijom poena odvajaju se do velikog predaha na čak 14 poena prednosti.

Sredinom nastavka došlo je opuštanja u igru, a uporni Talijani su malo po malo spuštali prednost da bi samo četiri minute prije kraja uspjeli i povesti 62:63. Pokazat će se na kraju da im je to bilo jedino vodstvo na utakmici. Pred kraj utakmice bila je vidljiva nervoza u obje momčadi, a koncentriranija se pokazala hrvatska momčad te slavila 68:64.

Odlični Bruno Skokna je ubacio 26 poena i imao 9 skokova, Leon Tomić nadodao je 15 uz 9 skokova. Rezerviran je bio inače najbolji napadač Nik Slavica koji se nije upisao u strijelce. Kod gostiju Hamadi je ubacio 19.

Večeras u 18,30 igraju i posljednju utakmicu skupine B protiv Cajasola. Pobjeda i minimalni poraz do tri razlike donose finale, najvjerojatnije protiv Bayerna koji je za sada bio uvjerljiv u drugoj skupini.