Cibona na korak do polufinala

Prva četvrtfinalna utakmica PH između Cibone i Škrljeva, očekivano je pripala kvalitetnijem domaćem sastavu, unatoč potpuno izjednačenih uvodnih 20 minuta.

Četvrtfinale, Premijer liga, 2. svibanj

Cibona – Škrljevo 88:65 (24:25, 19:15, 22:5, 23:20)

(Žorić 23, Novačić 14 – Perković 21, Barnjak 14)

Ciboninih 8:0, nakon samo 2 minute, gosti presijecaju minutom odmora poslije koje se na parket vraćaju osjetno konkretniji. Predvođeni nezaustavljivim Perkovićem prvu četvrtinu zaključuju vodstvom 25:24. Poput pravog haklera Perković je šetao reketom domaćih, skakao i pronalazio otvorene suigrače. Sjajnom obranom na otvaranju druge četvrtine, agresivna petorka Cibone započinje seriju 12:0, no nakon nesmotrenog nesportskog prekršaja Uljarevića, gosti ponovno hvataju uzde „koš za koš“ igre, pa se na odmor između poluvremena odlazi pri rezultatu 43:40. Očita je u prvom dijelu utakmice bila nepovezanost redova u Ciboninom napadu, gdje se i dalje sve svodi na dobro staro „guranje“ lopte Žoriću, pa neka bude što bude. Potonji danas nipošto nije bio raspoložen, ali je na račun indvidualne kvalitete već na poluvremenu brojao 15 ubačaja.

Kako to obično biva, onog trenutka kada su Cibosi ubacili u brzinu više, rezultatska neizvjesnost je prestala. Gostujuća napadačka nemoć očitovala se u nerezonskim šutevima te slabim protokom lopte, što su Novačić i Bošnjak na drugom kraju terena iskoristili i tricama za +23 otklonili svaku, eventualnu dvojbu. Među zanimljivijim trenucima utakmice bio je tako ulazak mladog igrača Škrljeva, omalenog Elshama Jasharia, koji je sjajno iskoristio svoje 3 minute.

U redovima Cibone briljirali su Žorić sa 23, Novačić sa 14 te Ratkovica sa 13, dok su jedini raspoloženi kod gostiju bili Perković sa 21, odnosno Barnjak sa 14 ubačaja. Prilično je izvjesno kako ćemo u polufinalu tako ponovno svjedočiti najvećem derbiju naše košarke, između Cibone i Zadra.Kroz godine radost loptanja pod obručima dokazala je kako nikoga ne valja otpisati prije vremena, no indiviualna igračka kvaliteta, dominacija u reketu koju Žorić i sve bolji Ljubičić jamče Ciboni, momčadi Škrljeva zaista ne ostavljaju nadu uoči ponovnog, subotnjeg susreta.