Cibona nakon preokreta bolja od Brokera

U podne je odigrana utakmica koja je imala svoj veliki uvodni dio. Naime, u dvorani u Trnskom, Cibona je u sklopu 1.kola HT Premijer lige ugostila Vrijednosnice Osijek. Cijeli tjedan pratili smo prepucavanje vodstva klubova, tema je bila (ne)odgađanje utakmice, a sada je sve riješeno na parketu.

Gledali smo utakmicu u kojoj su obje momčadi bile izrazito napadački raspoložene. U prvom dijelu Cibona je imala vodstvo te je izgledalo da Vukovi neće imati velikih problema da utakmicu koliko-toliko mirno privedu kraju. Ipak, Osječani nisu htjeli otići kući bez ispaljenog metka. U trećoj četvrtini ubacili su čak 31 poena, pa su tako u posljednjih 10 minuta ušli s vodstvom od pola koša.

Momčad Ivana Velića u izrazito neizvjesnoj posljednjoj bila je s(p)retnija, a utakmica je riješena tek u posljednjim trenutcima, kada su Vukovi bili precizniji s linije slobodnih bacanja. Krajnji rezultat bio je 101:97 za Cibonu.

Najbolji pojedinci u redovima Cibone bili su Gibson s 22 poena, dok je Marko Ramljak stavio 15.

Kod VROS-a se istaknuo bivši Cibos Ćorić koji je ubacio 21 poen.

CIBONA:VROS 101:97 (21-17,28-25,23-31,29-24 )