Cibona poražena od Igokee, Žižić odlazi?

Cibona je izgubila susret 11. kola ABA lige na domaćem terenu protiv Igokee koja je bila u vodstvu od samog početka susreta, a igrači Cibone niti jednom u utakmici nisu vodili. Loša financijska situacija i neisplaćene plaće sigurno su dodatan razlog loše igre.

Cibona – Igokea 74:82 (16:25, 32:44, 55:64)

Cibona: Šarić 22, Kus 12, Janning 11, Žižić 7, Planinić 6, Strawberry 6, Blassingame 4, Rozić 4, Jagodić-Kuridža 2, Junaković, Arapović, Gabrić.

Igokea: Gipson 22, Bunić 19, Gordić 18, Mirković 10, Jorović 5, Štemberger 5, Dozet 2, Nikolić 1, Knežević, Gajukić, Radukić, Bakić.

Cibona je jako loše otvorila susret protiv Igokee koja je povela 8:0 nakon dvije izgubljene lopte Darryla Strawberya i promašaja Darija Šarića i Andrije Žižića. Prve poene, gledatelji u Draženovom domu čekali su do treće minute susreta kada dvicu postiže Jerrel Blassingame. Gosti iz Aleksandrovca nisu puštali Ciboni da im se približi na manje od pet poena razlike, a četvrtinu na kraju dobivaju s devet poena razlike.

Cibona se u drugoj četvrtini, točnije u 14. minuti susreta uspjela približiti na samo poen zaostatka, a najzaslužniji za povratak u susret bio je Šarić. Gosti uzvraćaju serijom 10:2 u kojoj Sergerio Montez Gipson postiže dvije trice i odlaze na devet poena prednosti. Igokea je na poluvrijeme otišla s 12 poena razlike. Šarić je u drugoj četvrtini postigao 11 poena dok su na drugoj strani najviše problema Cibosima predstavljali centar Duško Bunić s deset poena i Gipson s 11.

Neuvjerljivo je Cibona krenula i u drugom poluvremenu, ali su se nakon tri minute igre u trećem periodu uspjeli približiti na sedam poena zaostatka, ali kratkotrajni post gostiju opet prekida Gipson svojom četvrtom tricom i podiže na dvoznamenkastu prednost. Loša vijest za Cibonu stigla je samo dvije minute do kraja ovog perioda, Žižić je zaradio osobnu u napadu, bila mu je to četvrta osobna, ali to nije omelo njegove suigrače koji su uspjeli malo smanjiti prednost pa su u posljednju dionicu ušli s devet poena zaostatka.

Odmah na početku posljednje četvrtine, Šarić postiže dvicu, zarađuje dodatno bacanje koje pogađa i dovodi Cibonu na minus šest. Nemanja Gordić uzvraća dvicom na drugoj strani, ali Šarić ubacuje tricu, igrač Igokee, Bunić radi osobnu u napadu, a Darko Planinić na asistenciju Šarića smanjuje na samo minus tri. Seriju Cibone 8:2 prekida Bunić s dva pogođena slobodna bacanja. Cibona promašuje sljedeća dva napada, a Gipson postiže petu tricu i podiže na osam poena razlike, sedam minuta do kraja susreta. Par minuta posta s jedne i druge strane prekida Gipson polaganjem i povisuje na deset poena razlike. Šarić na drugoj strani pogađa jedno od dva slobodna bacanja, Branko Jorović zabija tricu, a Gipson krade loptu Šariću dok ga u kontri faulira Jerrel Blassingame kojemu je to peti prekršaj. Igokea je potvrdila pobjedu na dvije i pola minute do kraja kada Bunić postiže dvicu za plus 14.

Do kraja susreta, Cibona je uspjela smanjiti na osam poena razlike. Završilo je rezultatom 74:82 za Igokeu. Šarić je bio najbolji u redovima Cibone s 22 poena, 11 skokova i šest asistencija uz valorizaciju 32. Davor Kus jedini ga je koliko toliko pratio, a postigao je 12 poena. Lošu utakmicu opet su odigrali Strawbery i Blassingame. Kod Igokee najbolji Gipson s 22 poena, sedam skokova, pet asistencija i dvije osvojene lopte, a pogodio je pet trica iz deset pokušaja. Bunić je zabio 19 uz deset skokova, a Gordić 18 uz šest asistencija.

Cibona je izgubila bitan susret, a mogli bi izgubiti i Žižića koji je najavio odlazak iz redova prvaka Hrvatske zbog neisplaćenih plaća.