Cibona protiv MZT-a ostala kratka u završnici

MZT je u Skoplju ugostio ekipu Cibone pred skoro 4000 gledatelja. Zagrepčani su došli sa skraćenim i izmjenjenim sastavom u odnosu na prošlu utakmicu, nedostajali su Berisha koji je napustio klub i ozlijeđeni Mavra, ali je zato zaigrao novopridošli James Florence, koji je veći dio prošle sezone proveo u Zadru.

Obje momčadi su nervozno ušle u utakmicu, uz greške u napadu i bez koša u prve dvije minute. U trećoj minuti Ljubičić postiže prve poene na utakmici, ali do kraja prve četvrtine niti jedna momčad ne uspijeva napraviti veću prednost. U devetoj minuti se prilikom prodora ozlijedio Filip Krušlin te se u ostatku susreta nije vraćao na parket.

U drugoj četvrtini domaćini igraju bolje i preuzimaju vodstvo. Mlađi Ante Žižić svojim koševima ne dozvoljava MZT-u stvaranje veće prednosti pa domaćin na odmor odlazi sa prednošću od pet koševa – 37:32. Zanimljiv podatak je 11 napadačkih skokova (Cibona 6, MZT 5) i 14 koševa Žižića u prvome dijelu.

U drugom poluvremenu Cibona igra bolje, ponajviše zahvaljujući Florenceu, i u 28. minuti izjednačuje rezultat na 48:48, a zatim i preuzima vodstvo 52:56 početkom posljednje četvrtine. Tada ekipa MZT-a, predvođena Drenovcem, radi seriju 12:0 i tri minute prije kraja ima 8 koševa prednosti (64:56). U iduće dvije minute Vukovi, koševima Florencea i Hukića, smanjuju na 69:68, ali ne uspijevaju zabiti za pobjedu, iako su imali još tri prilike u zadnjim sekundama nakon što je Ljubičić promašio oba slobodna bacanja.

MZT su predvodili Drenovac s 18 i Luković s 13 poena, dok su kod Cibone jedini dvoznamenkasti bili Žižić s 18 (8sk) i Florence sa 16 (šut 5/18) poena.

Kompletna statistika utakmice

Cibona se ovim porazom izjednačila s Partizanom, Sutjeskom i Tajfunom na začelju, a MZT je prešao u pozitivan omjer i osigurao mjesto na gornjoj polovici ljestvice.