Cibona sjajnim drugim poluvremenom do pobjede protiv Zadra

Košarkaši Cibone stigli su do pobjede protiv Zadra u posljednjoj utakmici 2. kola HT Premijer lige. Domaći teren s otprilike 1000 gledatelja bio je dovoljan za uvjerljivu pobjedu do koje su Vukovi stigli sjajnim drugim poluvremenom.

Cibona – Zadar 90:71 / Novačić 21, Vucić 17, Rebec 12 – Allen 19, Fundić 12, Junaković 11

U prvom dijelu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a Cibona je na poluvremenu ipak imala tri poena prednosti. Iako su Zadrani u nastavku uspjeli povesti, to ipak nije dugo potrajalo. Ivan Novačić bio je kreator Cibonine 14:0 serije koji postiže čak deset poena u prvih pet minuta nastavka za vodstvo domaćeg sastava od plus 11. Shane Gibson i Krešo Ljubičić donose dodatni impuls i Cibona pred posljednjih deset minuta vodi sa 76:61.

Zadrani kroz pet minuta posljednje četvrtine ne uspijevaju postići niti jedan poen i to je bila potvrda kraja susreta. Pad koncentracije bio je očit i Cibona je bez većih poteškoća privela utakmicu kraju. Ivan Novačić na kraju je bio najefikasniji igrač pobjedničke momčadi s 21 poenom. Vucić je dodao 17, a Rebec 12 uz čak osam asistencija.

Kod Zadra je 19 poena ubacio Allen. Fundić je dodao 12, a Junaković 11 poena.