Cibona slavila u trećem kolu FIBA Europa Cupa

U trećem kolu FIBA Europe Cupa Cibona je u Draženovom domu dočekala mađarski Sopron. Pred malobrojnom publikom Vukovi su očekivano slavili i tako upisali drugu pobjedu u ovome natjecanju.

Slaven Rimac je i ovoga puta susret započeo s Andrijom Žižićem u početnoj petorci. Cibona je nakon 3:30 minuta imala prednost 7:0, no Edin Bavčić zabija šest uzastopnih poena i smanjuje na 7:6. Nakon 10 minuta igre domaća momčad je vodila 18:11 uz atraktivno zakucavanje na drugi obruč Marka Jagodića-Kuridže. U drugoj četvrtini Cibona je uz poene Ivana Siriščevića i Jagodića-Kuridže povećala prednost na 12 koševa (37:25), tri minute prije odmora. Umjesto da na predah odu s pristojnom prednošću, domaći igrači ostavljaju suparnike na otvorenim šutevima za tri poena te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 41:38.

U prvih pet minuta drugog dijela zagrebačka ekipa radi seriju 16:0 i odlazi na velikih 19 razlike, a minutu kasnije prelaze i granicu od 20 koševa razlike. U idućim minutama gosti iz Mađarske se pokušavaju vratiti u utakmicu i smanjuju na 71:58, no tada slijedi period od 3:30 minuta bez postignutog koša s ijedne strane. Tri minute prije isteka vremena, Kevin Tiggs prekida post i zabija za 71:60, no Cibona smirenom igrom čuva prednost i odnosi pobjedu rezultatom 77:63.

Domaću momčad su predvodili odlični Marko Jagodić-Kuridža s 20 poena, 11 skokova i 5 dodavanja te James Florence s 18 ubačaja. Za Sopron su dvoznamenkasti broj poena postigli Edin Bavčić (13p), Norbert Takacs (12p) i bivši košarkaš Zadra Damir Rančić (10p).

Cibona je još jednom prikazala dobru i organiziranu igru, a ovom je pobjedom na ljestvici prestigla lisabonsku Benficu, koja za tjedan dana dolazi „pod toranj“.