Cibona slomila otpor Cedevite i ostala na vrhu

Cibona je zaključila 2018. godinu, što se tiče nastupa u domaćem prvenstvu, domaćom pobjedom protiv druge momčadi Cedevite. Vukovi su u vrlo intenzivnoj i zanimljivoj utakmici u posljednjoj četvrtini slomili otpor neiskusnih Vitamina. Ključna je bila serija sredinom četvrte dionice gdje se Cibona odvojila na nedostižnih 16 poena prednosti.

HT Premijer liga, 11. kolo, 20. prosinca

Cibona – Cedevita 94:73 (23:18, 21:26, 21:12, 29:17)

(Novačić 20, Ljubičić 20, Bundović 15 – Perković 14, Jordano 13, Bošnjak 12)

Cibona je dominirala tijekom većine susreta, ali nikako se nije uspijevala značajnije odvojiti. Nakon egala na poluvremenu (44:44), domaćini kreiraju prvu značajniju seriju kontrama i brzom tranzicijom (7:0) uzrokovanu lagano izgubljenim loptama od strane neiskusnih košarkaša Cedevite.

Gosti se preko Jordana približavaju na minus šest na otvaranju posljednje dionice, ali iskusni tandem NovačićBilinovac vanjskim šutom donosi Ciboni velikih plus 16 šest minuta prije kraja. Ni minuta odmora gostujućeg trenera Ivana Kapova nije pomogla jer su njegovi igrači dosta ishitreno trošili lopte, dok su na drugoj strani odlično surađivali Karlo Uljarević i Filip Bundović koji je znao kapitalizirati nekoliko odličnih asistencija.

Rezultat više nije dolazio u pitanje, a posljednjih pet minuta svjedočili smo brzoj i atraktivnoj košarci gdje najprije vrijedi izdvojiti odlično zakucavanje Dominica Gilberta nakon ukradene lopte. S druge strane, Vitamini nemaju razloga za uzbunu jer iz utakmice u utakmicu mladi igrači sve bolje koriste ukazanu priliku. Vrijedi ovog puta spomenuti vrlo dobar nastup mladog Čubrila koji je na kraju postigao 7 poena.