Cibona slomila otpor žilavog Škrljeva

Cibona i Škrljevo otvorili su u Draženovom domu 13. kolo HT Premijer lige. Vukovi su bez većih poteškoća došli do bodova. Već u prvoj četvrtini Vukovi su se odvojili na ugodnih deset poena prednosti. Iako je u nekoliko navrata prednost dosezala i do plus 20, igrači Škrljeva pružili su dobar otpor i nisu dali domaćoj momčadi da potpuno opušteno privede utakmicu kraju. Gosti su se u završnici utakmice približili na plus pet, no ponestalo im je vremena za nešto više.

HT Premijer liga, 13. kolo, 18. siječnja

Cibona – Škrljevo 90:83 (24:16, 26:19, 21:23, 19:15)

(Žorić 21(8sk), Tomas 17, Ratkovica 10(4as) – Konjević 23(7sk), Ušić 19, Perković 15(8sk))

Gosti su dobro krenuli s uvodnih 0:5, ali Cibosi su brzo preuzeli stvari u svoje ruke. Žorić je već u prvoj četvrtini ubacio devet poena i nagovijestio još jednu kvalitetnu partiju. Vukovi su do kraja prve dionice pobjegli na ugodnih plus deset, a na prvi dvominutni odmor se otišlo s 24:16.

U nastavku su Cibosi imali i plus 20, no žilavi gosti se nisu dali slomiti. Sigurnu prednost Cibona je održavala do posljednjih minuta utakmice. Škrljevo se tada ozbiljno približilo i uspjelo doći do pet poena zaostatka, no nije bilo vremena za povratak u utakmicu. U zadnjem napadu, Ratkovica je prodorom i polaganjem postavio konačnih 90:83.