Cibona teško poražena od Reala

Na pripremnom turniru u Španjolskoj Cibona je nakon poraza od Unicaje izgubila i od Real Madrida.

Za razliku od prve utakmice sa Unicajom, koju su Cibosi odigrali veoma dobro u drugoj su poraženi od Reala sa 27 razlike rezultatom 95:68.

U prvom poluvremenu Cibona je izgledala čak i dobro protiv sjajne ekipe Reala ali kraj utakmice za Cibose je bio povratak u realnost kada je došlo do velikog pada u igri i velikog zaostatka. Na kraju utakmice jasno se osjetio nedostatak četiri veoma važna igrača Marčinkovića, Rozića, Mašića i Hamiltona s kojima bi Cibona sigurno bolje odgovorila favoriziranom Realu.

Kod Cibone Carter je postigao 11 poena, a Kuridža i Kovačević dodali su po 10. Kod Reala Mirotić je postigao 28, a Llull 19 poena. Treba napomenuti i nastup mladog Marka Arapovića koji je odigrao 15 minuta i upisao 9 poena.

Cibona u Španjolskoj igra još dvije utakmice, u nedjelju protiv Seville i u utorak ponovno protiv Unicaje.

Real Madrid – Cibona 95:68 (26:19, 51:37, 68:57)

Real Madrid: Draper 5, Fernandez 11, Pocius 2, Suarez 3, Reyes 5, Mirotić 28, Rodriguez 6, Hernangomez 6, Llull 19, Slaughter 10
Cibona: Kus 6, Tomas 4, Zubčić 7, Carter 11, Ware 2, Kuridža 10, Žižić 9, Arapović 9, Kovačević 10