Cibona u infarktnoj završnici izborila četvrtu finalnu utakmicu

Treća finalna utakmica Prvenstva Hrvatske odigrana večeras u maloj dvorani zagrebačkog Doma sportova pripala je košarkašima Cibone, koji su u posljednju četvrtinu ušli s 21 košem prednosti, što su uspjeli prokockati i s malo sreće na kraju ipak su upisali pobjedu.

Početak susreta i prva četvrtina protekle su u izjednačenom tonu, s nekoliko izmjena u vodstvima i prednošću Cedevite 17:16 nakon prvih deset minuta. Početak druge dionice protječe u jednakom ritmu, ali s čak po osam ubačaja sa svake strane u nepune dvije i pol minute. Tada Filip Krušlin pokreće i završava seriju 10:2 gostiju, s kojom su u iduće četiri minute stigli do vodstva 27:35. Do konca prvog poluvremena Cibosi su nastavili s boljom igrom i održali prednost, koja je sa zvukom sirene iznosila 37:43.

Drugo poluvrijeme slobodnim bacanjima otvara Miro Bilan, ali sljedećih 13 koševa djelo je Ciboninih igrača. Domaćinima je u trećoj četvrtini potpuno stao šut, dok su Krušlin i Ivan Siriščević nastavili trpati koš Vitamina, pa je razlika u dva navrata iznosila 23 poena. Nemanja Gordić zatvorio je treću dionicu pogođenim slobodnim bacanjima, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s prednošću momčadi iz Savske ulice 48:69.

Proradio je tada ponovno napad domaćina, koji su zahvaljujući Franu Pilepiću spustili razliku na ispod deset poena (66:75) tri i pol minute prije kraja susreta. Napadi Cedevite tada su se počeli bazirati na spuštanju lopte prema Stanku Baraću, koji je pritom izborio pete prekršaje za sva tri Cibonina visoka igrača – Tomislava Gabrića, Marka Jagodića-Kuridžu i Ivicu Zubca. Pritom je Barać ostao miran sa crte slobodnih bacanja, a nakon posljednja dva ubačena i rezultata 75:75, gostima je za napad ostalo još 22 sekunde. Lopte se prima Krušlin i sjajnim prodorom lijevom rukom ubacuje za vodstvo Vukova. Sekunda i pol do kraja svijetlilo je tada na semaforu i lopta nakon minute odmora domaćina dolazi u ruke Tomislava Zubčića, koji promašuje pokušaj za tricu, ali biva fauliran od strane Krušlina. Od tri slobodna bacanja Zubčić pogađa tek ono drugo i pobjeda 76:77 pripada Ciboni.

Najraspoloženiji je s 22 poena i šest skokova u redovima pobjednika bio Krušlin, 17 poena dodao je Siriščević, a jedan manje od njega Jagodić-Kuridža (11 skokova) i Marin Rozić. Kod Cedevite se s 19 ubačaja istaknuo Pilepić, a 15 je dodao Barać.

Sljedeći susret igra se u Draženovom domu.