Cibona u infarktnoj završnici izgubila od Igokee

Košarķaši Cibone su u Draženovom Domu u okviru drugog kola ABA lige u infarktnoj završnici izgubili od Igokee.

ABA liga, 2. kolo, 8. listopada

Cibona – Igokea 84:86 (23:21, 27:28, 22:18, 12:19)

Utakmica je u prve dvije četvrtine bila izjednačena, na poluvrijeme su Vukovi otišli rezultatom 50:49. U trećoj četvrtini slijedi ponovno egal, no Cibosi su ipak odigrali malo bolje te su na ulazu u zadnju četvrtinu imali plus pet poena razlike (72:67).

U zadnjoj četvrtini je Cibona odigrala neobjašnjivo loše u oba smjera tako da su se gosti potpuno vratili u igru, izjednačili rezultat te spretnijim reakcijama u završnici odnijeli pobjedu. Najzaslužniji za pobjedu je Filip Adamović koji je na sedam sekundi do kraja utakmice položio za pobjedu Igokee.

Kod Cibone je najbolji bio Josip Bilinovac, zabio je 17 poena uz tri skoka, a vrlo dobro je odigrao i novi igrač Vukova, Johndre Leon Jefferson, koji je utakmicu završio učinkom od 15 poena i sedam skokova uz mnoštvo atraktivnih zakucavanja. U redovima pobjednika je najbolji bio bivši igrač Cibone, Tomislav Zubčić, koji je zabio 24 poena uz tri skoka.

U idućem kolu Cibona gostuje kod FMP-a, a Igokea dočekuje Budućnost.