Cibona u napetoj utakmici slavila protiv Zadra

U prvoj utakmici drugog dijela regionalne sezone, u Draženovom domu susreli su se Cibona i Zadar. 3000 gledatelja, među kojima su bili i pripadnici navijačke skupine Tornado, moglo je uživati u napetoj i neizvjesnoj utakmici, koja je nakon dosta vremena zaslužila epitet hrvatskog derbija.

Cibosi su prvi ubacili loptu kroz obruč te su, preko Rozića i starijeg Žižića, u prvih pet minuta poveli 11:5, što je ponukalo Antu Nazora da pozove minutu predaha. Ubrzo su gosti serijom 5:0 smanjili na minimalnih pola koša razlike – 11:10, no do kraja četvrtine nisu uspjeli preuzeti vodstvo, iako su cijelo vrijeme bili za petama Ciboni.

Druga dionica susreta započeta je rezultatom 19:16, a nastavljena je istim ritmom kao i prije dvominutne stanke – igralo se brzo i efikasno, s blagom prednošću domaćina. U 15. minuti Vukovi su košem Žižića poveli s najvećih sedam razlike – 31:24, no Zadrani preko Bašića i Marinkovića odmah vraćaju na minus dva. Do isteka vremena igralo se koš-za-koš i na veliki odmor otišlo se s minimalnom prednošću Zagrepčana – 41:40. Ta prednost bi vjerojatno bila nešto veća da su suci dosudili dva očita prekršaja na Jagodiću-Kuridži, a tada ne bi morali ni Damiru Mulaomeroviću dosuditi tehničku pogrešku zbog protesta na nedosuđeni faul.

Ni u drugome dijelu utakmice nije došlo do promjene tempa – opet se igralo u egalu uz nekoliko izmjena vodstva i vrlo dobre nastupe obiju momčadi. O vrlo izjednačenim nastupima govori i činjenica da je najveća razlika u trećoj četvrtini iznosila samo četiri poena. S tolikom prednošću Cibone je i zaključeno 30 minuta igre – 58:54, iako su igrači Zadra iskoristili bonus nakon samo minutu i pol igre, ali Cibosi to nisu znali iskoristiti.

Posljednjih 10 minuta gosti su otvorili serijom 9:0, što im je bilo dovoljno za solidnih pet koševa prednosti 58:63. Serija je prekinuta nakon više od pet minuta igre, kada je Filip Krušlin ubacio prve poene domaćina u posljednjoj dionici. Isti igrač je tada bljesnuo, te je s još dva ubačaja i asistencijom bio najzaslužniji za 9:0 seriju Cibone, kojom je prednost vraćena na stranu domaće ekipe. Do kraja susreta Vukovi su iskoristili nesnalažljivost gostujuće obrane, uzimajući nekoliko napadačkih skokova koje su pretvarali u poene, te su na kraju slavili rezultatom 74:65, primivši samo dva koša u posljednjih četiri i pol minute.

Kod Cibone su najviše pokazali Marko Jagodić-Kuridža s double-double učinkom od 14 poena i 11 skokova te Andrija Žižić, koji je s 15 poena i sedam uhvaćenih lopti pokazao da i sa skoro 36 godina može igrati dobru košarku. Najbolji Zadrani bili su Ante Delaš s 13 koševa i šest dodavanja, Glenn Cosey s 11 koševa te Filip Kraljević s 10 koševa i 10 skokova.

Cibona je tako, nakon četiri vezana poraza, upisala prvu pobjedu pod novim vodstvom, te ih sada ima pet, dok je Zadar upisao drugi uzastopni neočekivani poraz pa sada ima po sedam pobjeda i poraza.