Cibona uvjerljiva protiv Bosca

Košarkaši Cibone zaključili su 3. kolo HT Premijer lige gostujućom pobjedom u Trnskom protiv košarkaša Bosca. Domaćini su parirali prvih deset minuta, a sve ostalo bila je jednosmjerna ulica. Vukovi su u drugoj četvrtini stvorili 19 poena viška i to je bilo više nego dovoljno za uvjerljivu pobjedu i nešto “laganije” drugo poluvrijeme.

HT Premijer liga, 3. kolo, 23. listopada

Bosco – Cibona 67:107 (23:26, 10:29, 15:27, 19:25)

(Palokaj 20, Chavlovich 11, Šetka 10 – Uljarević 18(8as), Jefferson 15, Slavica 13)

Dobro su započeli domaćini s uvodnih 6:2, ali ubrzo Vukovi prelaze u vodstvo serijom trica i na prvi “mali odmor” se odlazi s 23:26 za Cibose. Ključnom se pokazala druga dionica koju dobro odrađuje centar gostiju, Jefferson. Izostanak centra, i ponajboljeg igrača, Mladena Primorca pokazao se kao veliki hendikep za Bosco. Hrvatski abaligaš do poluvremena ostavlja “susjede” na samo deset ubačenih poena i tako na “velikom odmoru” vodi s plus 22.

Rapsodija trica se nastavila i u drugom poluvremenu pa je prednost favoriziranih gostiju rasla iz minute u minutu. Na kraju su Cibosi završili utakmicu s 53 posto uspješnosti iza linije 6,75m. Rezultatske neizvjesnosti više nije bilo pa su treneri obje momčadi dali priliku svim igračima iz zapisnika. Ivan Velić je iskoristio priliku da maksimalno odmori svoje najvažnije igrače za nove izazove u Jadranskoj ligi.