Cibona zaključila sezonu porazom od Budućnosti

Budućnost je u posljednjoj utakmici regularnog dijela ABA lige dočekala zagrebačku Cibonu. Susret nema rezultatski značaj s obzirom da je Budućnost već ranije zacementirala vodeću poziciju, a Cibona osigurala ostanak bez izgleda za odlazak u doigravanje. Ni ovoga puta Vukovi nisu mogli računati na usluge ponajboljeg igrača Ante Žižića, koji nije bio ni prijavljen za susret.

Prva četvrtina nije donijela puno zanimljivosti. Obje momčadi su igrale opušteno i prilično izjednačeno i nakon 10 minuta igre rezultat je bio 24:22, a Tadija Dragićević i Ivan Siriščević postigli su svaki po 10 poena. Nik Slavica je za četiri minute uspio sakupiti tri osobne pogreške, a isto je pošlo za rukom i igraču koji ga je zamijenio – Anti Gospiću.

Igra iz prve četvrtine nastavljena je i u drugoj dionici, a nakon pet i pol minuta igre domaćini odlaze na dotada najveću prednost – 41:32, što je natjeralo Damira Mulaomerovića na pozivanje timeouta. Uslijedio je tada period od četiri minute bez koša Budućnosti, no Cibosi to ne znaju kazniti. Promašivali su zicere i slobodna bacanja te su postigli samo šest poena, što je bilo dovoljno tek za smanjenje na 41:38. U posljednjih 30 sekundi domaćini su pogodili tri slobodna bacanja čime su postavili rezultat prvoga dijela – 44:38.

Drugo poluvrijeme Cibona je odigrala vrlo loše. Prvi koš su zabili nakon četiri minute igre, a domaćini su taj period iskoristili za povećanje vodstva na najvećih 13 razlike – 51:38. I dalje gosti nisu pogađali lagane šuteve i uz dosta sreće su u posljednju četvrtinu ušli sa “samo” minus 12 – 60:48. Naime, i igrači Budućnosti su dosta toga promašivali pa je rezultat treće četvrtine bio 16:10. U posljednjoj dionici domaća ekipa je s lakoćom održavala prednost protiv neprecizne, a možda i nedovoljno zainteresirane Cibone te  je upisala 23. pobjedu rezultatom 78:68.

Najbolji pojedinci susreta bili su Tadija Dragićević sa 16 i Aleksandar Marić s 14 poena za Budućnost, te s druge strane Ivan Siriščević i Andrija Žižić sa 16, odnosno 10 ubačaja.