A-2 sjever: Međimurju derbi kola, Grafičar na +64

Odigrano je i drugo kolo A-2 lige sjever, a bilježimo pobjedu Međimurja u derbiju kola protiv Mladosti i to na gostujućem terenu u Đurđevcu. Grafičar je pregazio Rudar Cimper s 64 poena razlike, a prošlogodišnji prvak lige, Čakovec, doživio je i drugi poraz. Ovaj puta na domaćem terenu od Vindije. Radnik je bio uvjerljiv protiv Koprivnice, a Podravac na gostovanju od Ivančice. Petar Zrinski slavio je protiv Bjelovara.

Najbolji strijelac kola bio je iskusni Dean Krajinović koji je zabio 29 poena za Petar Zrinski protiv Bjelovara. Danijel Krajačić je u pobjedi Međimurja u Đurđevcu zabio 28.

Na ljestvici nakon dva odigrana kola vode Grafičar, Podravac i Međimurje s dvije pobjede. Bjelovar, Vindija, Mladost, Ivančica, Petar Zrinski i Mladost imaju po pobjedu i poraz dok su Koprivnica, Čakovec i Rudar Cimper bez pobjede.

Listu strijelaca predvodi Luka Božić iz Bjelovara s 31 poenom po susretu, slijedi Danijel Krajačić iz Međimurja s 27,5, Luka Žugaj iz Bjelovara je na 25, dok su Matija Jericha (Radnik), Zoran Jančijev (Mladost) i Dean Krajinović (Petar Zrinski) na 24,5. Tomislav Radiković iz Rudar Cimpera postiže 24, Ivan Lovrak (Mladost) i Patrik Jambrović (Međimurje) su na 23 dok Filip Rožman iz Ivančice postiže 22,5 koševa.

Čakovec – Vindija 60:83 (15:22, 29:46, 45:59)

Čakovec: Kolovrat 26, Goleš 6, Kranjčec 6, Vrus 6, Drk 5, Pustić 4, Ranteš 2, Hrkač 2, Vehtersbah 2, Žvorc 1.

Vindija: Petrović 22, Šamarija 20, Nakić 10, Stanić 10, Jakšić 9, Martinčević 6, Bađun 6, Bartolec, Šincek, Filipović, Crnković.

Iako je Čakovec pred dva tjedna na turniru u Murskom Središću pregazio Vindiju s čak 30 koševa razlike, u ovoj bitnijoj utakmici, prvenstvenoj doživio je uvjerljiv poraz i to na domaćem terenu. Što se promjenilo u ova dva tjedna? Čakovec je ostao bez iskusnih Samira Jurasa, Darka Tereka i Saše Horvata i doživio dva poraza u prva dva kola. Očito ovi igrači jako puno fale, više nego je netko mislio da će faliti.

Vindija je već nakon prve četvrtine imala sedam koševa prednosti, a do poluvremena je prednost narasla na visokih 17 koševa razlike. Vidjelo se na poluvremenu da će Čakovec teško do preokreta jer u ovom susretu nisu imali puno raspoloženih igrača. Točnije, samo je Milan Kolovrat bio dvoznamenkast, dok od ostalih igrača nitko nije zabio više od šest koševa.

Uspjeli su igrači Čakovca treću četvrtinu riješiti u svoju korist i to s tri poena prednosti. Vindija je u posljednji period ušla s 14 poena razlike. Čakovec nije uspio zaprijetiti u posljednjoj dionici. Gosti iz Varaždina dobili su taj period s devet koševa viška i na kraju slavili s uvjerljivih +23. Kolovrat kod Čakovca 26 koševa. Jakša Petrović 22 poena, a Kristijan Šamarija 20 u redovima pobjednika.

Mladost – Međimurje 79:89 (11:20, 39:47, 64:64)

Mladost: Jančijev 27, Lovrak 18, Pušelja 14, Zadravec 10, Buković 4, Dautanec 3, Capek 3, Horvat, Markač, Nikolić, Robotić.

Međimurje: Krajačić 28, Jambrović 26, Megla 17, Podvezanec 8, Novak 8, Pađan 2, Gašparić, Jelenić, Vurušić, Glumac, Martinović.

Košarkaši Međimurja bili su na teškom ispitu u Đurđevcu. Susret su otvorili sjajno, odličnom obranom dozvolili su momčad Mladosti koja ima odličan napad samo 11 postignutih poena u prvih deset minuta susreta, nakon kojih su na kontu imali devet poena prednosti.  Nastavilo je Međimurje dobrom igrom i u drugom periodu. Uspjeli su doći do 16 poena prednosti, ali iskusni domaći sastav do kraja prvog poluvremena prepolovio je prednost. Osam koševa razlike bila je svejedno lijepa prednost uoči drugog poluvremena.

Najlošiji period igre košarkaša Međimurja bila je treća četvrtina. Mladost je taj period dobila s osam poena prednosti i izjednačila je rezultat uoči odlučujućih 10 minuta utakmice. Iako su domaćini zaprijetili, igrači Međimurja nisu gubili glavu u posljednjoj četvrtini već su je uvjerljivo riješili u svoju korist rezultatom 25:15 i na kraju slavili važnu pobjedu od 10 koševa razlike.

Danijel Krajačić s 28 koševa najbolji u redovima Međimurja, odličan je bio i junior Patrik Jambrović s 26, a Matija Megla dodao je 17 koševa. Zoran Jančijev je predvodio mladostaše s 27 koševa dok je Ivan Lovrak dodao 17.

Radnik – Koprivnica 96:75 (21:22, 47:47, 69:64)

Radnik: Hrandek 27, Jericha 26, Nervo 15, Jukić 14, Kirin 10, Samardžić 3, Vragović 1, Pomper, Deković, Prstec.

Koprivnica: Bronić 22, Kozulić 17, Zlatar 12, Ivandić 10, Pavić 9, Serdarević 2, Njemeček 2, Šimunović 1, Horvat, Mlinarić, Antolić, Klačinski.

Radnik je bolje otvorio susret i poveo  15:7 nakon čega je trener Koprivnice, Izet Čaldarević zatražio minutu odmora. Njegovi igrači nakon toga rade seriju 12:1 i prelaze u vodstvo rezultatom 19:16. Gosti iz Koprivnice prvu četvrtinu završavaju vodstvom 21:22. Drugu četvrtinu i dalje gledamo neizvjesnu utakmicu, a rezultat na poluvremenu je poravnat 47:47.

Radnik je bio sve bolji kako je susret odmicao kraju. Treću četvrtinu su završili s pet poena prednosti, a tek su u posljednjih 10 minuta uspjeli dokrajčiti protivnika. Taj su dio dobili s visokih 27:11 i na kraju zasluženo slavili s 19 koševa razlike. Bojan Hrandek postigao je 27 koševa, jedan manje, 26 dodao je Matija Jericha kod Radnika. Ante Bronić koji je na posudbi u Koprivnici iz prvoligaša Križevaca zabio je 22, a junior Matija Kozulić 17 koševa.

Rudar Cimper – Grafičar 61:125 (11:35, 33:53, 46:100)

Rudar Cimper: Radiković 22, Vinko Novak 13, Dodlek 8, Bedi 8, Brodar 3, Perčić 3, Sobočan L. 2, Sobočan D. 2, Varga, Klujber, Bogdan.

Grafičar: Poljak 25, Novak Mar. 25, Bušić 14, Štefan 11,Novak Mat. 10, Siladić 10, Novak Man. 8, Dijanušić 8, Prprović 8, Kokolek 4, Bačani 2.

Pošto je uvjerljiv poraz Rudar Cimpera bio izvjestan, najbolji strijelac domaćina, Alen Varga koji je ozljedio skočni zglob u prvom kolu prošlog vikenda, dobio je poštedu od trenera jer još nije sto posto spreman za igru i čuva ga se za sljedeće, bitnije susrete koji dolaze. Ovaj to nije bio jer se znalo da će najbolji sastav lige biti uvjerljiv.

Grafičar je brzo poveo s 11:3, a prva četvrtina je završila s uvjerljivih 11:35 za goste iz Ludbrega. Puno jači otpor pružili su igrači Rudar Cimpera u drugoj četvrtini koju su uspjeli dobiti s 22:18 uz veliku podršku svojih navijača. Na poluvrijeme se otišlo s 20 poena razlike za goste iz Ludbrega što je bio i više nego zadovoljavajući rezultat za domaći sastav s obzirom u kakvom pomlađenom sastavu igraju ove sezone.

Grafičar je u trećoj četvrtini podigao ritam,odigrao zonski presing što im je donijelo puno ukradenih lopti pa su taj period dobili s uvjerljivih 47:13, dok su u posljednjoj dionici razliku povećali za još 10 koševa viška i na kraju slavili s ogromnih +64. Kod pobjednika su se svi igrači upisali u listu strijelaca, a najviše su zabili Vilim Poljak i Mario Novak, obojica po 25. Kod Rudar Cimpera, Tomislav Radiković 24, a junior Arijan Vinko Novak 13 poena.

Petar Zrinski – Bjelovar 98:84 (24:26, 50:41, 76:56)

Petar Zrinski: Krajinović 29, Tomić 19, Ljoljić 19, Topalović 14, Fašaić 9, Mikac 8, Horvat, Drvenkar, Pavić, Božić D, Nushi, Božić G.

Bjelovar: Žugaj 25, Božić 24, Vrinjanin 16, Zadravec Mi. 10, Cukrov 6, Oremović 3, Ljubičić, Vlahović, Bušić, Geček.

Susret s puno koševa, a Bjelovar je dobio prvu četvrtinu s dva poena prednosti. Druga i treća četvrtina potpuno na strani domaćina Petra Zrinskog koji te dvije četvrtine dobiva identičnim rezultatom 26:15. Sastav Petra Zrinskog iskoristio je prednost u visini i iskustvu. Imali su domaći igrači +20 uoči posljednjih 10 minuta i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Bjelovar je uspio dobiti posljednju četvrtinu s šest koševa razlike, dovoljno samo da ublaži poraz. Oba sastava nakon dva kola imaju jednu pobjedu i poraz. Kod Petra Zrinskog Dean Krajinović 29 koševa, a Filip Tomić i Miroslav Ljoljić postigli su po 19 koševa. Kod Bjelovara najbolji juniori, Luka Žugaj s 25 i Luka Božić s 24 poena.

Ivančica – Podravac 73:80 (16:18, 39:34, 53:58)

Ivančica: Rožman 21, Zajec 17, Rajh 12, Roginić 6, Sayemeldahr 5, Skupnjak 4, Morović 4, Kapustić 2, Uršulin 2, Kozina, Martinčević Smodek, Smontara.

Podravac: Nikolić 19, Molnar 18, Kenđelić 10, Baruškin 10, Halusek 8, Šestak 6, Hrženjak 5, Pintar 3, Paligač 1,  Šiprak, Tišljar, Arlović.

Očekivano napeta utakmica. Podravac kao favorit, a Ivančica kao jedan od najneugodnijih domaćih sastava lige. Gosti iz Virja bolji u prvoj četvrtini koju dobivaju s dva poena razlike. Ivančica preokreće u drugoj četvrtini koju dobiva sa sedam koševa viška i na poluvrijeme odlazi s pet koševa prednosti.

Podravac je bio taj koji je preokrenuo tijek događaja u trećoj četvrtini i usmjerio vodu na svoj mlin uoči odlučujućih 10 minuta. Gosti su bili puno bolji u trećoj četvrtini, dobili je s 24:14 i u posljednji dio susreta ušli s pet koševa razlike. Pokušali su domaćini svim silama preokrenuti rezultat u posljednjoj četvrtini, ali iskusni gosti uspjeli su zadržati prednost i na kraju slaviti pobjedu od 80:73.

Filip Rožman najbolji u redovima Ivančice s 21 poenom, Petar Zajec dodao je 17. Ilija Nikolić 19, junior Karlo Mornar 18 kod Podravca.

Parovi 3. kola (26. listopada): Podravac-Čakovec, Bjelovar-Ivančica, Grafičar-Petar Zrinski, Koprivnica-Rudar Cimper, Međimurje-Radnik, Vindija-Mladost.