A2 Istok: Vinkovci, Belišće i Vukovar bez poraza

Vodeća trojka je i nakon trećeg kola bez poraza, Vinkovčani su bili bolji od Đakovčana, Belišće je ostvarilo očekivanu visoku pobjedu protiv Virovitice, a Olimp Inspekt je namučio favorizirani Vukovar.

Đakovčani su u košarkaškom domu Lenije dobro otvorili utakmicu, na krilima dobre igre Davora Mikulića i Krešimira Hercega ostvarili su prednost od visokih devet poena (20:11). U posljednjim minutama Vinkovčani igraju agresivnije i smanjuju razliku. Tricom kadetskog reprezentativca Hrvatske Arijana Došena domaćin se na kraju prvih 10 minuta približava na 20:17.  Igrači trenera Sanjina Kalaice nastavljaju s agresivnom obranom što rezultira nizom od 18:2. Ipak, gosti dolaze do zraka i uspijevaju smanjiti na 40:38. Đakovčani su dobro parirali u trećoj četvrtini i dijelu četvrte. U posljednjim minutama igra im se raspada i Vinkovčani postavljaju konačnih 81:67. Kod pobjednika dvoznamenkasti su bili Sandro Kalaica (19), Boris Dugandžić (18), Došen (16) i Dino Peraica (11). Goste su predvodili Herceg s 26 i Krešimir Kruljac s 13 poena.

Vukovarci su neočekivano imali puno problema sa žilavim Osječanima. Ponajviše zahvaljujući Ivanu Lozančiću, prošlogodišnjem najboljem strijelcu lige, Olimp Inspekt je na kraju prve četvrtine vodio, a prvo poluvrijeme je završio s izjednačenim rezultatom. U nastavku Vukovarci uspijevaju ostvariti prednost i upisati treću pobjedu u ligi. Ponovno su dvojac Hrvoje Tustonić s 26  i Danijel Katavić s 18 poena bili najbolji strijelci kod domaćina, a  Lozančić je sam postigao skoro polovicu koševa svoje ekipe, utakmicu je završio s 33 poena.

Virovitičani nisu imali sreće sa ždrijebom, prve tri utakmice odigrali su s najboljim ekipama drugoligaškog istoka. Nakon poraza od Vinkovaca i Vukovara, očekivano su poraženi i u Belišće. Kod domaćina istakao se Dino Dogan s 30 poena, a  Marko Soldo je ubacio 14, Goran Vidaković 13, Kristijan Preglej 12 i mladi Toni Gradinjan 10 poena. Dvojac Zvonimir PetrovićNenad Vajagić bili su najučinkovitiji u sastavu gostiju.

Vrijednosnice su nanijele i treći poraz novajliji u ligi. Požežani su se dobro držali prvo poluvrijeme, ali za drugo nisu imali snage. Mlada druga momčad A1 ligaša iz Darde treću dobiva s 22:13, a četvrtu četvrtinu s 20:16 za konačnih 83:70. Antun Hrkač je bio najbolji kod pobjednika s 30 poena, za poražene Soldo je postigao 36 poena.

Belišće, Vinkovci i Vukovar imaju 3-0, Županja, Vrijednosnice i Meteor 1-1, Olimp, Požega i Virovitica su bez pobjede.