A2 Sjever: Čakovec i Grafičar krenuli silovito

Počelo je natjecanje i u A2 ligi sjever gdje su dva najveća favorita krenula silovito. Čakovec je na gostovanju razbio Koprivnicu s čak 62 koša razlike dok je Grafičar iz Ludbrega s 51 košem razlike svladao Rudar Cimper.

Čakovec je od samog početka krenuo silovito i već je nakon prve četvrtine bilo jasno tko dobiva utakmicu. Razlika se iz minute u minutu samo povećavala da bi se na kraju zaustavila na visokih 62 poena razlike. Završilo je 119:57. Čakovec je imao petoricu dvoznamenkastih igrača u sastavu, 24 koša zabio je Luka Prprović dok je iskusni Darko Terek dodao 16.

Grafičar je od početka utakmice krenuo agresivno, sa zonskim presingom gdje se gosti iz Murskog Središća nisu najbolje snašli. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 60:15 za domaći Ludbreg. Drugo poluvrijeme zaigrao je i Rudar bolje, počeli su pogađati otvorene šuteve za razliku od prvog dijela. Domaći trener Cesar dao je priliku svim igračima, a utakmica je završila sa 104:53. Manuel Novak ubacio je 24 poena, a iskusni Kokolek 14 kod pobjednika. Kod Rudara je najveći talenat kluba, Radiković, ubacio 22 a Varga 13 koševa.

Prošlogodišnji prvak, Međimurje iz Čakovca uvjerljivo je dobilo Radnik iz Križevaca. Razlika je u prve tri četvrtine samo rasla, a na isteku treće četvrtine iznosila je 32 poena. Radnik je u posljednjih 10 minuta samo ublažio poraz. Odličnu utakmicu u redovima Međimurja odigrao je mladi Jambrović koji je zabio čak 30 koševa. Kod poraženih najbolji Jericha s 23 koša.

Podravac, koji je također jedan od favorita za naslov, mučio se na svom parketu protiv nezgodne Ivančice. Utakmicu su riješili u neizvjesnoj posljednjoj četvrtini, a slavili su sa šest poena prednosti. Zanimljivo je da je Podravac imao samo jednog dvoznamenkastog strijelca, Nikolića, koji je zabio 12 koševa, dok ih je poražena Ivančica imala trojicu, ali im to nije bilo dovoljno za pobjedu, a najviše od te trojice zabio je Skupnjak – 13.

Iznenađenje kola dogodilo se u Varaždinu gdje je domaća Vindija poražena od Bjelovara. Bila je to utakmica s puno poena, Vindija je nakon tri četvrtine imala 10 koševa prednosti, ali su posljednju četvrtinu izgubili s 15 koševa razlike i na kraju završili s -5. Centar Šamarija postigao je 27 koševa kod Vindije, a kod Bjelovara Zadravec 26, Božić 23 i Cukrov 19 poena.

Mladost iz Đurđevca još je jedan kandidat za sam vrh ljestvice. Oni su ugostili Petar Zrinski iz Vrbovca i uvjerljivo su goste ispratili s 26 koševa razlike. Mladost je predvodio izvrsni razigravač Jančijev s 25 koševa dok je Krainović, koji je do prošle godine igrao za Petar Zrinski, svom bivšem klubu ubacio 12 koševa. Kod Vrbovca najbolji Tomić s 15 koševa.