A2 Sjever: Podravcu derbi protiv Grafičara

Derbi kola igran je u Virju gdje je domaći Podravac u još jednom trileru protiv Grafičara iz Ludbrega slavio košem Ilije Nikolića u posljednjim sekundama susreta s 70:69 i tako nanio prošlogodišnjim prvacima lige i drugi poraz u isto toliko utakmica. Drugi derbi igran je u Križevcima gdje je pobjednik također riješen u posljednjim sekundama. Međimurje je košem dvije sekunde do kraja slavilo s 73:75.

Podravac – Grafičar 70:69 (15:14, 33:29, 51:48)

Šiprak 14, Hrženjak 12, Baruškin 11;Bušić 17, Novak Mar. 12, Fuš 10

Nova dramatična utakmica odigrana je između Podravca i Grafičara, ali ovog puta slavila je momčad Virja koja je uz Međimurje, Radnik i Petar Zrinski na vrhu ljestvice uz omjer 2:0.

Susret je bio izjednačen od samog početka do kraja, vidjeli smo puno nervoze, tenzije su bile visoke, baš kako i priliči jednom takvom derbiju koji je u posljednje dvije sezone prerastao u pravo rivalstvo. Podravac je nakon prvih deset minuta ostvario “pola” koša prednosti. Druga četvrtina, ista priča. Malo koševa, čvrste obrane, Podravac opet nešto bolji i na poluvrijeme se odlazi s plus četiri za domaćina.

Drugo poluvrijeme, preslika prvog, samo što je Grafičar bio za trunku bolji. Treću četvrtinu dobili su s poenom razlike, a u posljednjoj dionici drama. U posljednjih 20 sekundi ušlo se s prednošću Grafičara 69:68, a posljednji napad je imao Podravac. Grafičar je odigrao lošu obranu, lopta je došla ispod koša do Nikolića koji je lagano zabio zicer za pobjedu 70:69 te tako gurnuo Grafičar u vrlo tešku poziciju. Najbolji u redovima Podravca bio je Ivan Šiprak s 14 poena dok je mladi Marko Hrženjak zabio 12. Andrej Bušić kod Grafičara 17, a Mario Novak-Medo 12 koševa.

Na slici ispod možete vidjeti posljednji koš Podravca na susretu.

Kioš šipraka za pobjedu

Od ostalih susreta spomenimo i drugu vrlo neizvjesnu utakmicu igranu u Križevcima gdje je bivši prvoligaš poražen od Međimurja iz Čakovca. Domaći sastav je u posljednju četvrtinu ušao s deset poena prednosti, a manje od dvije minute do kraja bili su na plus šest, 73:67, ali nedovoljno za pobjedu. Međimurje je susret zaključilo serijom 8:0. Kod rezultata 73:73 posljednji napad Međimurja poveo je razigravač Mario Novak-Marek, krenuo je na ulaz, pronašao slobodnog Stjepana Kranjčeca koji je pogodio šut za pobjedu 73:75. Do kraja su preostale dvije sekunde, dovoljno za dalekometni pokušaj Križevaca, ali bezuspješan.

Radnik je došao do nove uvjerljive pobjede, ovog su puta slavili na gostovanju kod Ivančice, a zaigrao je i Ivan Tomas. Ivan Svoboda odigrao je još jednu efikasnu utakmicu za Radnik, postigao je 35 poena i nakon prva dva kola vodeći je strijelac lige. Kod Ivančice najučinkovitiji Filip Rožman s 19 koševa.

Vindija iz Varaždina je bila uvjerljiva protiv Bjelovara na domaćem terenu. Sve je bilo riješeno već do poluvremena na kojem su imali 25 poena razlike. Prednost su nakon treće četvrtine digli na plus 32, a Bjelovar je ublažio poraz u posljednjoj dionici. Jakša Petrović postigao je 34 poena u pobjedi Vindije dok je na drugoj strani Luka Žugaj ubacio 30.

Koprivnica je na krilima pojačanja Tomislava Haluseka koji je ubacio 25 poena slavila protiv “susjeda” iz Đurđevca s 15 poena razlike koje je predvodio Darko Dautanec s 18 ubačaja.

Čakovec je teško poražen na domaćem terenu od Petra Zrinskog. Gosti su bili bolji s čak 38 poena razlike. Susret je odlučen u drugoj četvrtini koju su gosti iz Vrbovca dobili rezultatom 22:4. Dean Krajinović postigao je kod pobjednika 22 poena, a mladi Mislav Kranjčec 13 za Čakovec.

Sjever najbolji

Parovi 3. kola (25. listopada): Radnik-Čakovec, Mladost-Ivančica, Međimurje-Koprivnica, Bjelovar-Križevci, Grafičar-Vindija, Petar Zrinski-Podravac.