Aco Petrović isključen!

Hrvatski košarkaški stručnjak i aktualni izbornik Brazila, Aco Petrović isključen je u 13.minuti posljednje utakmice drugog kruga SP-a između Brazila i SAD-a.

Aco je burno reagirao na nedosuđeni faul na Varejau, a budući da je već imao tehničku grešku, udaljen je s terena.

Petrović je poznat kao trener koji iznimno fanatično vodi utakmice i nebrojeno puta je upravo svojim isključenjima promijenio tijek utakmica te doveo vlastite ekipe do pobjeda.

Brazilu  je jedino pobjeda osiguravala prolazak u četvrtfinale SP-a, međutim, više od dobro odigranog prvog poluvremena nisu uspjeli napraviti. SAD je slavio rezultatom 89:73.

Kemba Walker ubacio je 16 poena za Amerikance, dok je Benite stavio 21 za Brazilce.

SAD će u srijedu igrati četvrtfinalnu utakmicu, a protivnik će biti Francuska.