ALBA osvojila naslov nakon dugih 12 godina

ALBA Berlin osvojila je naslov prvaka Njemačke. Na turniru odigranom u Munchenu, momčad Aita Garcie, slavila je i u drugom finalnom susretu protiv Ludwigsburga rezultatom 75:74 te sasvim zasluženo podigla pehar osvajača Bundeslige.

ALBA je tako na završnom turniru BBL lige upisala sve pobjede, a nakon što su u prvom finalnom dvoboju svladali Ludwigsburg s čak +23, druga utakmica bila je formalnost. Međutim, momčad iz njemačke prijestolnice očigledno je odlučila ništa ne prepustiti slučaju.

Nakon dugih 12 godina, trofej prvaka Njemačke tako se vraća u ALBA-ine vitrine, a ranije je već osvojen i Kup. Član berlinskog kluba je i nadareni hrvatski centar, Krešimir Nikić.

Prema dostupnim informacijama, dva (po)najbolja igrača momčadi, sljedeće sezone neće nositi dres ALBE: Kamerunski centar, Landry Nnoko, igrat će za Crvenu Zvezdu, dok Litavac Giedraitis na stolu ima ponude brojnih euroligaša.