Alba slavila protiv Galatasaraya

Alba je slavila u susretu protiv Galatasaraya gdje je imala vodstvo veće od 10 poena razlike tokom cijele druge četvrtine, a Galatasaray je zaprijetio tek tri minute prije kraja, ali na kraju ipak nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Galatasaray – Alba 66:71 (21:18, 32:38, 46:58)

Galatasaray: Smith 13, Aradori 10, Arslan 10, Guler 8, Vougioukas 6, Micov 5, Aldemir 4, Gonlum 4, Jawai 2, Erceg 2, Arar, Gokturk.

Alba: Radošević 16, McLean 16, Hammonds 13, Redding 11, Stojanovski 7, Giffey 5, King 3, Akpinar, Vargas, Wohlfahrt-Rottermann, Wagner.

Susret između Galatasaraya i albe bio je jednosmjerna ulica nakon prvog poluvremena. Prvu četvrtinu  dobio je Galatasaray rezultatom 21:18 na krilima Vladimira Micova koji je u tom periodu ubacio pet poena.

Berlinčani su susret preokrenuli u drugoj četvrtini puno boljom igrom u posljednje dvije i pola minute tog perioda. Zaključili su ga serijom 6:0 i na poluvrijeme otišli s šest poena prednosti.

Drugo poluvrijeme Alba je još povećala prednost, a najvišu prednost zabilježili smo minutu do kraja susreta kada su imali čak 14 koševa prednosti. U posljednjoj četvrtini, točno osam minuta do kraja, momčad Albe došla je do 15 koševa prednosti. Galatasaray se nije predavao i nakon dvice Sinana Gulera pet minuta do kraja došli su na samo minus šest, a nešto kasnije i na minus tri. Sljedeća tri napada i jedni i drugi bili su neuspješni, a 1:15 do kraja dva slobodna bacanja za Albu pogađa Reggie Redding i tu je susret bio riješen.

Alba je na kraju slavila rezultatom , a najbolji u redovima pobjednika bio je naš Leon Radošević s 16 poena, pet skokova i dvije asistencije. Isti broj poena i skokova upisao je Jamel McLean. Kod Galatasaraya bivši igrač Cedevite, Nolan Smith 13 poena.