U pripremnoj utakmici Alkar bolji od Zadra

Odigrana je jučer u Sinju s početkom u 18:00 pripremna prijateljska utakmica između Alkara i Zadra. Slavio je domaćin rezultatom 81:80.

Zadar je u prvom dijelu bio bolji te je rezultat na semaforu nakon 20 minuta bio 37:42 u korist Zadrana. No, u drugi dio bolje kreće Alkar te do zadnje četvrtine uspijeva smanjiti prednost Zadra na 57:58. Taj zadnji period susreta obilježava serija igrača sinjskog kluba od 12:0, čime dolaze do prednosti i rezultata 69:58.

No, Zadar ipak dolazi do izjednačenja na 80:80, zahvaljujući tricaškoj seriji u kojoj zabijaju Franko Šango, Toni Prostran i Marko Car. Alkar u svom zadnjem napadu ide na koš, ali igrači Zadra rade prekršaj otprilike 10 sekundi prije kraja susreta, a Nikola Gaurina zabija jedno slobodno bacanje od ponuđena dva te dovodi svoju ekipu u prednost od 81:80. Zadar zadnji napad pokušava postići koš, no Careva upućena lopta nije prošla kroz obruč pa pobjeda odlazi u ruke Sinjana.