Alkar uvjerljivo svladao Brođane

Stigla je i ta subota, koju je Sinj dugo čekao. Nakon pet mjeseci stanke, košarkaši Alkara vratili su se u akciju i, na radost okupljenih Maligana, u ovosezonskoj prvoligaškoj premijeri uvjerljivo svladali goste iz Slavonskog Broda 81:54.

Alkar – Slavonski Brod 81:54 (17:14; 40:33; 64:49)

Alkar: Mikulić 13, Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić, S. Modrić 3, Vitali 10, Ju. Boban 13, Gaurina 14, Žitko 17, Peraica 7, Župić, Kanaet 4.

Slavonski Brod: Kraljik, Šljuka 6, Živković 3, Šamija, Blažević 8, Fodor 21, Hajdić 6, Soldo 1, Kristijan, Karlović 9.

Prva dionica susreta ni u kom slučaju nije sugerirala ovakav rasplet situacije. Obje momčadi su u susret ušle oprezno, sa po nekoliko pogrešaka s obje strane, karakteristično za otvaranje sezone. Domaćin, kojeg i ove sezone s klupe vodi Damir Milačić, početkom susreta uglavnom je održavao laganu prednost s kojom je otišao na prvi predah (17:14).

Druga četvrtina započinje 8-1 serijom Alkara, koji košem Ivana Mikulića i zakucavanjem Domagoja Kanaeta odlazi na dotad najvećih plus 10 (25:15). No, tada goste iz Slavonskog Broda sa svojih osam uzastopnih koševa u igru vraća raspoloženi Goran Fodor pa je u 18. minuti semafor pokazivao samo 33:31 za domaćina. Međutim, Alkar se do poluvremena ponovno uspijeva odvojiti te na odmor odlazi sa zasluženih 40:33.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u trećoj dionici susreta. Kod rezultata 49:44, domaćin radi seriju 15:3 te koševima Tonija Vitalija odlazi na, pokazat će se nedostižnih 62:47. S plus petnaest za Alkar ušlo se i u posljednju četvrinu, u kojoj su Brođani postigli samo pet koševa te je visoki poraz bio neizbježan.

Do prve pobjede u prvenstvu Alkar je predvodio Luka Žitko sa 17 koševa. Nikola Gaurina dodao je 14, a dvojac Mikulić – Jure Boban 13 koševa. Kod gostiju, koji su imali vrlo lošu šutersku večer (ukupan šut 18/65 – 27%) i bolji šut za tricu, negoli za dvicu, nazapaženiji bio je Fodor s 21 košem uz 6 trica. Međutim, nije imao kvalitetnu pomoć svojih suigrača. Vrijedi izdvojiti tek solidnu partiju mladog Marka Karlovića, koji je postigao 9 koševa.

U sljedećem kolu Alkar će put Slavonije, gdje će odmjeriti snage s  momčadi Vrijednosnice OS Darda, dok će Slavonski Brod premijeru pred svojim navijačima imati protiv glavnog konkurenta u borbi za ostanak, momčadi Križevaca.