A2 Centar: Analitičari prohujali Dubravom

U petak, u Domu Dražena Petrovića košarkaši Zrinjevca i Bosca otvorili su 14. kolo A2 lige Centar no Vrtlari ni nakon 14 odigranih utakmica nisu uspjeli upisati svoju prvu pobjedu.

Predvođeni pojačanjem iz Cibone, Nikom Slavicom gosti već u prvoj četvrtini stvaraju dostatnu prednost koju drže do kraja utakmice i rutinirano pobjeđuju. Slavica je utakmicu završio s 31, Ante Bubalo je dodao 20, a Filip Čulek 11 koševa za pobjedničku ekipu. Za Zrinjevac je najviše zabio Bruno Skokna (29).

Odlučni korak prema osvajanju titule napravili su košarkaši vodeće Hermes Analitice uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Dubravi. Analitičari su prvu četvrtinu zaključili s 10 koševa prednosti da bi sedam minuta kasnije tu prednost udvostručili i praktički prelomili utakmicu.

U drugom poluvremenu gosti i dalje neumoljivo kažnjavaju Dubravu pa su u jednom trenutku imali čak +30 (69:39). U završnici domaći igrači uspjevaju ublažiti poraz, ali više od toga nisu mogli.

Razočaran sam samo određenim neredom u momčadi što se tiče napada. Hermes je odigrao odličnu obranu i na tu njihovu obranu se nismo adaptirali što je uvjetovalo našom slabom obranom i nedostatkom koncentracije. Mislim da smo unatoč problemima s ozljedama i izostancima mogli puno bolje odigrati“, izjavio je trener Dubrave Ivan Lozanić za klupsku internetsku stranicu.

Kod Analitičara najzapaženiju ulogu je imao Ivan Vučić sa 24 koševa, Luka Pešut i Julian Rajić su pridodali 21 odnosno 17 u konačnom trijumfu Hermesa. S druge strane valja istaknuti Mislava Oršanića sa 13 i Ivana Bjelanovića Nimca sa 11 koševa.

Najzanimljiviju utakmicu kola odigrali su Medveščak i Vern na Zagrebačkom velesajmu. Iako su Medvedi na nezavidnom pretposljednjem mjestu na tablici, pružili su respektabilni otpor. Igrači Medveščaka su imali priliku zabilježiti i četvrtu ovosezonsku pobjedu no sve su upropastili prekršajem za slobodna bacanja u završnim trenucima utakmice.

Srđan Helbich je za pobjednike postigao 20 koševa, a Filip Kordić je ugradio svojih 17. Najraspoloženiji “medvjed” bio je Dorian Ribarić sa 13 poena.