Babo ubacio 26, Šiši prvi put dvocifren u 2020.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su ‘Phoenix Sunsi’ na gostovanju kod ‘New York Knicksa’, a nastup u čuvenom ‘Madison Square Gardenu’ DARIO ŠARIĆ će pamtiti po prvom postizanju dvocifrenog broja poena u 2020. godini, iz svog sedmog pokušaja. Uz 11 poena do kojih je došao uz realizaciju iz igre 5/12 (trice 1/5), Dario je uhvatio 6 lopti, podijelio 3 asistencije te ‘ukrao’ jednu loptu, sve za 28 minuta provedenih na parketu ‘Madisona’: https://www.youtube.com/watch?v=4-fGwUKtaKE. Bio je četvrti najefikasniji igrač ‘Sunsa’ u čijim su redovima sjajno odigrali Deandre Ayton (26p-21s: https://www.youtube.com/watch?v=Cb8OW9xlifY), Ricky Rubio (25p-8s-13a-4ol) i Devin Booker (29p-4s-4a). Kod ‘Knicksa’ je najviše prijetio Julius Randle (26p-6s)

Derbi Istoka, susret između prvoplasirane i trećeplasirane momčadi, pripao je vodećoj konferencijskoj momčadi. ‘Bucksi’ su, u utakmici odigranoj u Milwaukeeju, već nakon prve četvrtine imali 16 poena viška, a u drugoj i 27 (58-31). Međutim, ‘Kelti’ su se do kraja utakmice ipak uspjeli opasno približiti, bilo je 87-81 i još 5:18 minuta igre, te 127-123, a do kraja 38 sekundi. Ipak, do senzacionalnog preokreta nisu stigli, iako je blistao Kemba Walker koji je ubacio okruglih 40 poena, uz 11 skokova: https://www.youtube.com/watch?v=9fl0DSGhZco. S druge strane, Giannis Antetokounmpo je susret završio sa 32 poena, 17 skokova i 7 asistencija: https://www.youtube.com/watch?v=dYCjgxNS2qc, Khris Middleron je dodao 23 koša, a rekord karijere ostvario je Donte DiVincenzo (19p). Nakon što se u prošlom susretu DRAGAN BENDER pojavio u sastavu ‘Bucksa’, noćas ga u njemu opet nije bilo.

BOJAN BOGDANOVIĆ je odigrao još jednu odličnu utakmicu, a na gostovanju ‘Jazza’ u gradu jazza New Orleansu postigao je 26 poena (šut 9/17, trice 3/8, bacanja 5/5), čemu je pridodao 4 uspješna dodavanja i 3 skoka: https://www.youtube.com/watch?v=Mf-3kAQh6tE. Ipak, Mostarac je ovaj put ostao u sjeni nadmetanja njegovog suigrača Donovana Mitchella (46p, trice 7/15: https://www.youtube.com/watch?v=61CX6zuHRlk) i ‘Pelikana’ Brandona Ingrama koji je ubacio rekord karijere od 49 poena: https://www.youtube.com/watch?v=blpjnTXPuJU. Utakmica je morala otići i u dodatnih pet minuta nadmetanja u kojima je domaća momčad uspjela prekinuti niz od 10 uzastopnih pobjeda ‘Jazzera’, iako je upravo ‘Babo’ ubacio tricu za vodstvo 132-127 u produžetku, na dvije i pol minute prije kraja. Međutim, do kraja gosti više nisu postigli niti jedan poen primivši ih u isto vrijeme 11.

Za razliku od ‘Lakersa’ koje su dan prije gosti sa Floride uspjeli iznenaditi, ‘Clippersi’ su se večer poslije, na istom mjestu, u ‘Staples Centeru’ u L.A.-u, lako obračunali sa ‘Orlando Magicom’. Pobjedi domaćih dao je dobar doprinos i hrvatski centar IVICA ZUBAC koji je za 22 minute nastupa ubilježio 8 poena i 8 skokova, uz po jednu asistenciju i blokadu, a utakmicu je završio bez promašaja (4/4). Prvo ime ‘Clippersa’ ponovno je bio nezaustavljivi Kawhi Leonard (32p-5s-5a: https://www.youtube.com/watch?v=0yh615rTJdI), dok je ‘Magic’ predvodio crnogorski centar Nikola Vučević (22p-9s)

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com