BAKL: Navigator ispao od Stupnik Medexa

Odigrane su utakmice četvrtfinala doigravanja za prvaka u Brodskoj amaterskoj košarkaškoj ligi (BAKL) te su poznati svi polufinalist. Prema plasmanu je najneizvjesniji susret trebao biti onaj između Nine Hebrang (4) i druge ekipe Đure Đakovića (5), međutim, uzbuđenja su izostala.

Nina Hebrang : KK Đuro Đaković II 74:35

Na kraju su Hebrangovci s više nego uvjerljivih 74:35 svladali mlade Đurince koji su bili bez Marka Karlovića i Srđana Ružića, dok je kod Šišmiša u zapisniku bilo 6 igrača. Prva četvrtina završila je sa 17:11, dok je na odmoru bilo 26:22.

U drugom poluvremenu trener Đure Đakovića II Domagoj Junačko dao je prigodu kadetima rođenim 1998. i 1999. godine koji se nisu mogli nositi s Ninom Hebrang te je 3. period završio s 21:7, a posljednja dionica s 27:6.

Kod pobjedničke ekipe je Domagoj Galić zabio 21 koš te je pogodio 5 trica. Uz njega su Marko Galić i Emil Jira ubacili po 15, a Marin Dadić 11 poena. Kod druge ekipe Đure Đakovića jedini je dvoznamenkasti broj koševa (14) imao Andro Matuško.

Trgo Invest : Auto stop Pizz.Angello 79 : 56

Niti u drugoj utakmici četvrtfinala nije bilo previše uzbuđenja budući je Trgo invest i treći put u ovoj sezoni svladao Auto stop Pizzeriju Angello, sada sa 79:56. Obje ekipe nastupile su u najjačim sastavima te je vrlo brzo Trgo invest otišao na 22:12 koliko je bilo nakon prvih 8. minuta.

Već do poluvremena prednost ekipe trenera Zorana Mataića je narasla na 40:26, a uoči posljednje četvrtine bilo je 60:40. Sigurno je Trgo invest kontrolirao rezultat i vodstvo tijekom cijelog susreta te zasluženo došao do ulaska u polufinale.

U pobjedničkoj ekipi je Krešimir Herceg zabio 23, a Davor Lulić i Damir Voloder po 11 koševa. Kod Auto stop Pizzerije Angello je Slaven Soldo postigao 21, a Davor Galić 10 poena.

Navigator : Stupnik Medex 54 : 59

Najveće iznenađenje priredio je Stupnik Medex koji je završio na 8. mjestu u regularnom dijelu te je s 59:54 svladao Navigator, ekipu koja je krenula s prve pozicije u doigravanje. Tako je Brod old starsu otvoren put prema naslovu prvaka, međutim, prije toga trebat će u polufinalu svladati Trgo invest.

U prošlom izvješću nakon posljednjeg kola u regularnom dijelu pisali smo kako je Navigator nakon poraza od Auto stop Pizzerije Angello dobio možda i najtežeg protivnika iz donjeg dijela ljestvice Stupnik Medex koji ih je na kraju iznenadio i svladao. Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj je prva četvrtina s 19:16 pripala Navigatoru koji je na odmoru imao minimalnih 30:29.

Malu prednost od 43:41 stvorili su Stupljani na kraju 3. dionice koji su do kraja utakmice uspjeli sačuvati za konačnih +5. Njihov protivnik u polufinalu bit će Nina Hebrang te ako sastav trenera Krištije pruži igru kao protiv Navigatora može se nadati i finalu.

Kod Stupnik Medexa je Branislav Ćorić postigao 16, Tony Teskera 15, a Dražen Orešković 11 koševa. U sastavu poraženog Navigatora je Pavle Matuško ubacio 20, a Krešimir Kolovrat 17 poena.

VKK Brod Old Stars : Geodetske usl. Agotić 92 : 56

Već smo naveli kako se ovim porazom Navigatora sve otvorilo Brod old starsu koji su bez problema s 92:56 nadigrali Geodetske usluge Agotić koji su nastupili bez svih igrača iz Županje. U takvom sastavu se geodeti nisu mogli suprotstaviti razigranim veteranima koji su već nakon prvog perioda imali 23:8, a na poluvremenu 49:22.

Već na kraju 3. četvrtine Brod old stars je došao do velikih 73:35 i onda su opušteno odigrali posljednju dionicu. Kod veterana je uobičajeno Domagoj Norac postigao 30, Igor Kovačević 17, a Mladen Lončarić koji u posljednje vrijeme igra u dobroj formi 10 koševa.

Na drugoj strani su bolji od ostalih kod Agotića bili Dejan Trifunović s 23 i Darko Končić s 18 ubačaja. Prema tome osim neočekivanog poraza Navigatora u ostale 3 utakmice zabilježeni su očekivani rezultate i uvjerljive pobjede favorita.

Prava poslastica trebalo bi biti drugo polufinale između Brod old starsa i Trgo investa te bi prema mišljenju mnogih pobjednik tog dvoboja trebao slaviti i u finalu. Međutim, prije utakmica četvrt-finala slično su razmišljali u Navigatoru pa su na kraju doživjeli poraz.