Euroliga: Bamberg bolji od Strasbourga, Galatasaray pobijedio u gostima

Danas su odigrane prve utakmice ovogodišnje Eurolige, a snage su odmjerili Brose Baskets Bamberg protiv Strasbourga u skupini B i Montepaschi protiv Galatasaraya u skupini C.

Brose Baskets Bamberg – Strasbourg 84:70 (16:21; 43:29; 66:45)

Prva utakmica skupine B igrala se u Bambergu, a nakon slabog ulaska u utakmicu na kraju je ipak uvjerljivo slavila domaća momčad. Glavni preokret utakmice dogodio se već u drugoj četvrtini, koju je momčad iz Bamberga pobijedila nevjerojatnih 27:8.

Naš Damir Markota dobio je vrlo pristojnu minutažu u njemačkoj momčadi, ali za 19 minuta provedenih na parketu zabio je samo jedan koš te pokupio šest skokova.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Jamar Smith, koji je ubacio 19 koševa u 14 minuta, a slijedio ga je Anton Gavel sa 16 poena i 6 asistencija. U ekipi iz Strasbourga najbolje je odigrao francuski reprezentativac Alexis Ajinca, koji je zabio 19 poena.

Montepaschi Siena – Galatasaray Istanbul 75:84 (16:20; 33:51; 52:63)

Povratak Galatasaraya u Euroligu nije mogao završiti bolje za tursku momčad. Iako su igrali u gostima, uspjeli su bez većih problema svladati Montepaschi, koji uh je ugostio u Firenzi zbog neadekvatne dvorane u Sieni.

Turci su na krilima Carlosa Arroya uspjeli napraviti dvoznamenkastu prednost na poluvremenu i nisu je ispuštali. Cijela momčad imala je sjajnu šutersku večer, što govori činjenica da su iza linije za tri poena zabili čak 9 od 14 šuteva u prvom poluvremenu. Također, u korist turske momčadi išao je malen broj izgubljenih lopti.

Ekipa is Siene ima velik broj novih igrača, a ovaj poraz vjerojatno je pitanje njihove neuigranosti.

Najbolji kod Turaka bio je već spomenuti Arroyo s 21 poenom, a ništa lošiji nije bio ni bivši igrač Cibone Jamont Gordon, koji je utakmicu završio s 19 poena. Kod poraženih se najviše istaknuo Daniel Hackett sa 26 poena, no to na njegovu žalost nije bilo dovoljno.