Barcelona i dalje bez pobjede u ACB ligi

Odigrano je ovog vikenda još jedno, drugo kolo španjolske ACB lige. Opet je bilo zanimljivih utakmica i Barcelona je ponovo izgubila, ovoga puta od Bilbao Basketa.

Unicaja našega Jasmina Repeše upisala je svoju prvu pobjedu, poslije poraza u prvom kolu od Reala iz Madrida. Krunoslav Simon je odigrao jednu solidnu rolu i postigao 6 poena za 25 minuta igre, dok je Luka Žorić ubacio 10 poena uz četiri skoka i bio jedan od najboljih igrača na terenu. Madriđani su rutinski slavili na gostovanju kod Valladolida s čak 25 poena razlike i već nakon dva kola bježe Barceloni za dvije pobjede. Najbolji u redovima Reala bio je mladi Nikola Mirotić koji je zabio 26 poena i uhvatio 10 skokova.

Do svoje prve pobjede došla je i Caja Laboral koja je na domaćem parketu svladala momčad Cajasola. Caja je od samog početka krenula vrlo ozbiljno u utakmicu i već je nakon prve četvrtine imala 17 poena razlike. Odigrali su fantastično u napadu i gotovo da nisu mogli promašiti koš, a i obrana je u ovoj utakmici bila na visokoj razini, tako da nisu izgubili niti jednu četvrtinu protiv gostujuće momčadi.

Od ostalih utakmica i pojedinaca valja spomenuti Amerikanca Tariqa Kirksaya koji je postigao 28 koševa šutiravši iz igre fantastičnih 12 od 13. Odličan je bio i bivši playmaker slovenske Union Olimpije Rodriguez koji se nije upisao u strijelce, ali je s 9 asista u skoro 30 minuta na parketu predvodio svoje Blusense do pobjede nad Fuenlabradom.

Barcelona je ubilježila još jedan poraz, ovaj nije toliko u domeni neočekivanog jer Bilbao nije momčad koju bilo tko može podcijeniti i upisati unaprijed bodove na njihovom terenu. Za Baske dobro su odigrala dva veterana, Grk Nikos Zizis koji je upisao 16 poena i Alex Mumbru koji je zabio jedan manje, dok je naš Ante Tomić bio najefikasniji u redovima Katalonaca sa 16 poena i 7 skokova, ali to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi da slavi.

Valja još spomenuti kako su pobjede u ovom kolu odnijele momčadi Damijana Rudeža (CAI Zaragoza) i Velimira Perasovića (Valencia).

Iako ne pripada ACB ligi, moramo spomenuti i nastup Barcelonine B momčadi, koja se natječe u drugoj španjolskoj ligi, a pratit ćemo ju cijele sezone. Oni su u prvom kolu izgubili od Breogán Luga 79:73, a zanimljivi su nam zbog Marija Hezonje, koji je svoj debitantski nastup okončao s 13 poena (najviše u momčadi), 3 skoka i 2 asistencije u 26 minuta igre.