Bayernu omjer 2-0, PAO lako s Španjolcima, Unicaja pregazila Poljake

Večeras je širom Europe kompletirano drugo kolo Eurolige. Puno lakše nego što se to moglo pretpostaviti slavili su domaćini.

Bayern Munich – Montepaschi Siena 89:79 (22:20; 46:33; 70:52)

Delaney 20 p, Bryant 15 p, Đeddović 14 p; Carter 14 p, Rochestie 14 p

Prva četvrtina u Njemačkoj igrala se koš za koš sve do tri minute prije kraja kada Siena radi malu seriju i prvi puta odlazi na značajnije vodstvo, konkretnije 11:16. Bavarci se do kraja četvrtine vraćaju u igru, a preko Brycea Taylora četvrtinu završavaju 22:20 u svoju korist.

Na tom valu su nastavili igrati te ne dopuštaju ubačaj iz igre Talijanima gotovo četiri minute. Najveće vodstvo imali su dvije minute prije kraja, rezultat je tada iznosio 39:29. Nakon druge dionice igre na semaforu je pisalo 46:33 nakon koša za tri poena u zadnjem napadu, Malcolma Delaneya.

U drugom poluvremenu Bayern nije dopustio Sieni da se približi, igrali su dobro u oba smjera i kako je utakmica odmicala tako je i prednost novog euroligaša rasla. Montepaschi se probudio tek u završnici, ali to nije bilo dovoljno za nešto više od dobivene posljednje dionice.

Najbolji igrač kod Bavaraca su bili Nihad Đedović i John Bryant dok je kod Siene dobru utakmicu odigrao Benjamin Ortner.

Unicaja – Stelmet Zielona Gora 101:66 (24:19; 55:32; 80:52)

Caner-Medley 20 p, Kuzminskas 15 p; Dragičević 20 p, Zamojski 14 p

Unicaja se, slično kao i nešto ranije Bayern, u skupini C lako obračunala s poljskom momčadi Stelmet Zielona Gora. Poljaci su se u igri držali samo prvu četvrtinu. U drugoj dionici Španjolci su nadodali gasa i do odlaska na veliki predah otišli na velikih 23 razlike.

U nastavku smo gledali opuštenu utakmicu bez pravog natjecateljskog naboja i s propusnim obranama i bilo je samo pitanje s kojom razlikom će završiti dvoboj. Na koncu su domaći slavili s 101:66

Olympiacos i Bayern vodeći su u skupini s dvije pobjede. Galatasaray i Unicaja imaju po jednu pobjedu i poraz, a Stelmet i Montepaschi su dva puta poraženi.

Panathinaikos Atena – Kutxa Laboral 95:74 (26:16; 50:35; 77:56)

Bramos 21 p, Curry 15 p; Nocioni 23 p, Jelinek 17 p

Panathinaikos je u svojoj dvorani pred 6000 navijača utakmicu protiv Kutxe Laboral riješio već u prvom dijelu.

Koševima Stephana Lasmea nakon tri minute Zeleni su imali šest koševa prednosti. Dobra igra u obrani i dugi napadi donesli su PAO-u još veću prednost do kraja prve četvrtine koja je zaključena tricom Michaela Bramosa za plus deset.

Druga četvrtina protekla je u sličnom tonu. Grci su puno rotirali i držali visoki ritam utakmice koji Španjolci nisu mogli pratiti. Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 50:35.

Drugo poluvrijeme u Grčkoj bila je preslika prvog. PAO je koristio sve svoje prednosti i uspješno kažnjavao nedostatke gostujuće momčadi. Treća dionica igre završena je 27:21 u korist domaćina. Kutxa je serijom 6:0 otvorila posljednji period igre, ali brzo su se domaći zaigrali bolje te anulirali stečenu prednost te poprilično lako riješili utakmicu u svoju korist.

Roko Ukić je na terenu proveo 20 minuta, ubacio je 6 poena i podijelio 5 asistencija.