Bosco uvjerljiv protiv Kvarnera

Susret osmoplasiranog Kvarnera i četvrtoplasiranog Bosca odigrao se u Zametu. U zadnjoj četvrtini pobjedu su u svoju korist odnijeli momci Bosca čime su u istom omjeru pobjeda i poraza kao Agrodalm i Universitas.

Prva muška liga, 22.travnja

Kvarner-Bosco 84:89 (29:25, 21:21, 16:29, 18:14)

(Šamanić 26, Kučan 19, Krstinić 12 ; Tušek 26, Ljubičić 15, Perković 15)

Prva četvrtina odlazi na stranu domaćina koji su pokazali vidljivu kvalitetu na terenu. Nametnuli su svoj ritam i momčad Matije Brkljačića vidno je zaostajala za Mancinim momcima sve do samog kraja kada su svoj zaostatak sveli na samo četiri poena. Rezultat na kraju prve četvrtine je 29:25.
Druga četvrtina odigrana je u jednakom ritmu i na predah se ide rezultatom 50:46.
Gosti tijekom treće četvrtine odnose prednost u svoju korist. Tricama Tušeka i Perkovića u zadnjih 30 sekundi ove četvrtine odlaze na plus devet. Semafor je na kraju treće četvrtina pokazivao rezultat 66:75.
U Zametu nas je dočekala uzbudljiva završnica gdje su domaćini uspjeli sustići čak plus 14 poena prednosti gostiju i smanjiti svoj zaostatak na samo minus tri. Nažalost, unatoč njihovom trudu sreća im se nije osmjehnula i otišla je na stanu gostiju. Konačan rezultat je 84:89.