Brokeri bolji od Graza

Vrijednosnice Osijek jučer su odigrale svoju prvu domaću utakmicu u Alpe Adria Cupu u kojoj su pobijedile UBSC Raiffeisen Graz.

KK Vrijednosnice Osijek – UBSC Raiffeisen Graz 100-82 (26:17, 23:21, 26:17, 25:27)

Vrijednosnice: Bašić 7, Jordano 14, Filipović 2, Kujundžić 5, Dmitrović 5, Ćorić 8, Šarenac 18, Jovanović, Buljević 12, Darling 15, Turalija 14, Vuković. Raiffeisen

Graz: Brada 27, Car 25, Yovitovski, Rašić, Tomazić 2, Poščić, Matić 18, Sepa 5, McCaw 5.

Domaćini otvaraju utakmicu s mladom petorkom i pokazuju dobru igru ​​te prvu četvrtinu završavaju rezultatom 26:17. U drugoj četvrtini trener Domagoj Kujundžić u igru ​​stavlja startere Lovru Bašića, Andriju Ćorića i Lovru Buljevića, koji zadržavaju prednost stečenu u prvoj četvrtini. U prvom poluvremenu Vrijednosnice su igrale s velikim minutažama mladih igrača, drugo poluvrijeme domaći trener započeo je sa prvom petorkom i povisio prednost domaćih na 75:55. U posljednjoj četvrtini domaćini su došli do najveće prednosti 88:66 u 34. minuti. U 37. minuti susreta trener Kujundžić promijenio je sve igrače i Theay je zaradio aplauz s tribina.

Trener Vrijednosnica Osijek – Domagoj Kujundžić:“Dočekali smo prvu pobjedu Alpe Adria kupa koja je mogla doći i u prethodne dvije utakmice. U ovoj utakmici nije bilo problema, protivnika smo shvatili što je moguće ozbiljnije. U posljednje vrijeme imali smo puno utakmica i uveli smo mlade snage kako bi bili svježi za sljedeću prvenstvenu utakmicu.”