Budućnost osvojila Pecaru

Košarkaši Budućnosti slavili su u utakmici 5. kola ABA lige na gostovanju kod Širokog. Od samog početka pokazali su se kao bolja momčad te na kraju potpuno zasluženo upisali visoku pobjedu.

Široki Primorka – Budućnost Voli 67:81 (5:21; 28:34; 45:64)

Široki: Babić, Katić 5, Mikulić, Petrović 16, Bilinovac 3, Kaštropil 7, Coles 4, Bošnjak, Jones 16, Barać 13, Buva, Rikić 3.
Budućnost: Šehović 13, Mihailović 5, M. Popović, Subotić 3, Komatina, Mugoša, Vitkovac 16, A. Popović 12, Akindele 10, Ivanović, Ćapin 16, Coleman 6.

Loše je Široki otvorio utakmicu, a o dekoncentriranosti domaćih dovoljno govori rezultat na koncu prve četvrtine koji je iznosio 21:5 u korist Budućnosti. Dobrim dijelom tome je kumovala i agresivna igra gostiju te odlična obrana koja je popustila tek sredinom druge četvrtine. Pad u igri koristi momčad s Pecare te nakon minusa od 18 poena do velikog odmora se približava na, za njih odličnih, šest razlike.

Očekivalo se da će domaća ekipa u istom ritmu nastaviti i u drugom dijelu, ali to se nažalost po 3000 navijača nije dogodilo. Treća dionica je bila preslika prve, a Budućnost je ubacila čak 30 poena i pobjegla na nedostižnih 20 razlike.

Do kraja susreta gosti su mirno održavali prednost i po prvi puta ove sezone nanijeli Širokom domaći poraz. Podsjetimo, ranije je u Pecari pala Crvena Zvezda i Union Olimpija. Utakmica je završena rezultatom 67:81.

Gostujući strateg zasigurno mora biti zadovoljan igrom svoje momčadi, a posebno ga veseli povratak u napadaču formu Aleksandra Ćapina, prošlogodišnjeg ponajboljeg igrača lige koji je danas ubacio 16 poena, isto kao i Čedomir Vitkovac. Široki su predvodili Jonathon Jones i Tomislav Petrović sa 16 poena te Boris Barać s 13.