Cedevita bez problema u Makedoniji

U 21. kolu ABA lige Cedevita je u Skoplju pobijedila MZT 85:64 i tako upisala svoju 16. pobjedu u spomenutom natjecanju u tekućoj sezoni.

Nakon 10 minuta igre Zagrepčani su vodili 15:13, a onda su Nik Slavica i Džanan Musa zabili po dva, a Damir Markota i Will Cherry po tri poena u 10-2 seriji kojom su gosti otvorili drugu četvrtinu.

Kod vodstva Cedevite 25:15 domaćini su pozvali timeout, a prvo poluvrijeme naposljetku je završeno s 41:31 za Zagrepčane.

Na 4:19 min. do kraja treće četvrtine Darko Sokolov pogodio je dva slobodna bacanja i domaćine doveo na -5 (46:51), no Cherry je nakon toga zabio dvije trice za vodstvo svoje momčadi 57:46.

U posljednjih 10 minuta prvaci Hrvatske naposljetku su ušli s vodstvom 57:48, a kad je Chris Johnson zakucavanjem u 33. minuti zaključio seriju Cedevite 9-2 i Cedevitu doveo u vodstvo 66:50, bilo je jasno da će MZT teško preokrenuti.

U dresu Cedevite Cherry je upisao 20 poena (FG2 4/5, FG3 4/7), dva skoka, dvije ukradene lopte i četiri asistencije, Roko Ukić ubilježio je 15 poena, dva skoka i jednu asistenciju, a Demetris Nichols 12 poena, tri skoka i tri ukradene lopte.

Na strani domaćina Radosav Spasojević upisao je 13 poena i šest skokova, Jure Lalić je ubilježio 12 poena i devet skokova, a Damjan Stojanovski 10 poena, sedam skokova i šest asistencija.