Cedevita fantastičnom igrom izborila majstoricu

U drugoj utakmici doigravanja/polufinala Vitamini su uspjeli izboriti treću utakmicu. Kao i u prvoj, Zagrepčani su i u ovoj utakmici veći dio utakmice bili bolji. Igrali su agresivno i koncentrirano. Vidjela se velika želja kod njih te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 82:75.

2. utakmica ABA liga playoff, 25. ožujak

Cedevita – Budućnost 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:23)

(Nichols 25, Krušlin 13 – Gibson 20, Ivanović 16)

Odličan početak Vitamina koji su u utakmicu ušli s velikom željom te su ubrzo došli u osjetniju prednost. Odlična obrana i ponovno fantastični Nichols uništavali su goste. Na početku je išao šut Budućnost, ali kada im je taj  segment u igri stao ovaj susret se pretvorio u jednosmjernu ulicu. Ulaskom Cherryja domaćin je ušao napravio nevjerojatnu seriju od čak 22:0. Šećer na kraju bio je buzzer beater Willa Cherry koji je postigao tricu u zadnjim trenucima poluvremena.

U drugo poluvrijeme Vitamini su još bolje ušli. Šutevi su im ulazili, obrana nije popuštala, a bilo je i puno atraktivnih poteza. Danas je svoju dionicu odlično odigrao i Johnson koji je pokazao da se na njega može računati. Probudio se i Krušlin koji iako je manje igrao zbog osobnih pogrešaka ni u jednom trenutku nije bio izvan ritma. Cedevita je ubrzo došla do plus 20 te se činilo kako Budućnost nema prevelike šanse da se vrati. To se pogotovo moglo vidjeti po govoru tijela gostiju. No, Cedevita ove sezone nije nijednu utakmicu dobila lagano, pa tako ni ovu. Opustili su se domaćini te su Podgoričani na krilima Gibsona opasno ugrozili pobjedu Zagrepčana. Ipak, napokon se u ovoj seriji ukazao Ukić koji je na svoje iskustvo izborio lagane poene. Tricom Krušlina četrdesetak sekundi prije kraja ugašene su sve nade Crnogoraca te se Cedevita može početi pripremati za novu utakmicu koja će se odigrati na Uskrs

Ne sumnjamo da će, ako ponove ovakvu prezentaciju, Vitamini uspjeti izboriti finale u kojem će ih najvjerojatnije čekati Zvezda.