Cedevita razbila Zadar i otišla na 5-0

Ubrzanim tempom stigli smo već do trećeg kola Lige za prvaka dvomjesečnog hrvatskog prvenstva, koje nam je donijelo i prvi veliki hrvatski derbi. Nakon četiri sparing dvoboja, koji su za svrhu imali pripremu za pohod na Euroligu, Cedevita je s maksimalnom ozbiljnošću dočekala protivnika koji joj, može se sad to reći, već tradicionalno ne leži.

Zadrani su već slavili u dvojci ove sezone, bili su vrlo blizu da Vitaminima otmu i prvi trofej sezone, no ovaj put su u Zagreb doputovali bez faktora Florence pa je Cedevitin status favorita uoči ovog sraza bio nešto izraženiji negoli u ranijim međusobnim dvobojima.

Zagrepčani su bolje ušli u četvrti okršaj sa Zadrom, a laganu prednost održavali su sve do završnice prve dionice. Tada su igrači Jasmina Repeše pojačali ritam i serijom koševa 9:2 otišli na plus osam. Nakon time-outa, drugu zadarsku tricu ubacio je Franko Šango i smanjio zaostatak svoje momčadi na 24:19, što je bio i rezultat po isteku prvih deset minuta.

Ako idemo onom ekipa igra onoliko koliko joj protivnik dopusti, onda Cedevita Zadru nije dopustila apsolutno ništa. Zadrani su u drugoj četvrtini za pet minuta ubacili tek četiri koša, obranili nisu gotovo ništa, a Cedevita je momčadskom igrom nemilosrdno zatrpavala gostujući koš i nakon serije 21:4 u 16. minuti povela 45:23. Koliko je Repešina momčad bila momčadski raspoložena, najbolje govori podatak da su Vitamini do poluvremena ubacili 49 koševa, a da pritom niti jedan igrač nije ostvario dvoznamenkasti učinak.

Kako je Cedevita rano obavila posao i riješila utakmicu u svoju korist, jedini zadatak njezinog trenera u nastavku bio je ravnomjerno rasporediti minutažu i energiju svojih igrača uoči za njih najvažnijeg tjedna sezone. Rezultat nije trpio, čak dapače, domaćin je u 29. minuti imao plus 24 (68:44), a polovicom posljednje dionice i plus 30 (85:55). Zaključak: lakše i brže no ikad pao je Zadar u dvoboju sa Cedevitom.

Prvo ime susreta i najzapaženiji kod Zagrepčana bio je Fran Pilepić koji je ubacio 24 koša uz šest trica (šut iz igre 9/16). Stanko Barać dodao je 19 (šut 7/10) uz sedam skokova, a Roko Ukić 10 ubačaja uz sedam dodavanja. U zadarskim redovima najefikasniji bili su Josip Sobin s 18 (šut 6/8) i Ive Ivanov s 12 koševa.

Da bi spremna i odmorna dočekala polufinalne dvoboje u ABA ligi, Cedevita će već u četvrtak odraditi i drugi hrvatski derbi. Dakle, u Dom sportova stiže Cibona, dok će Zadrani dan poslije na svom Višnjiku dočekati momčad Zagreba.