Cedevita uvjerljiva na Mavrincima

Košarkaši Cedevite očekivano su upisali nove prvoligaške bodove, uvjerljivo pobijedivši Škrljevo u posljednjem dvoboju 19. kola HT Premijer lige. Tri dana nakon nesretnog poraza u Podgorici aktualni hrvatski prvak rutinski je odradio novi ispit u domaćem prvenstvu.

HT Premijer liga, 21. ožujka

Škrljevo – Cedevita 72:88 (18:24, 10:18, 23:25, 21:21)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 350.

Suci: Glavurdić, Mirilović i Terlević

ŠKRLJEVO: Šarac 12 (0-2), Štemberger 10 (5-5), Jashari, Ušić 6, Barnjak 3 (1-1), Boban 5, Hrnjkaš, Perković 4 (2-6), Konjević 20 (5-5), Furlan, Janc 4 (2-2), Stipčić 8 (2-2).

CEDEVITA: Ukić 6, Krušlin 11 (2-2), Perković 2, Johnson 8, Bajo 13 (5-5), Slavica, Žganec 8 (4-6), Musa 3, Cherry 11, Markota 3, Ramljak 14, Stipanović 9 (1-6).

Domaćin se dobro držao do 12. minute kada je Ramljak sa dvije vezane trice povisio na + 14 (18:32) i tako usmjerio dvoboj prema novom slavlju Zagrepčana. U drugoj minuti nastavka dotad rezervirani Musa je efektno blokirao Stipčića i potom NBA tricom goste prvi puta odveo na 20 poena prednosti (31:51).

Košarkaši Škrljeva se do kraja nisu predavali pa je u revijalnom tonu sa dosta lijepih poteza na kraju upisao rezultatski podnošljiv poraz. U redovima Škrljeva najbolji je bio Konjević sa 20 poena i sedam skokova, dok je goste predvodio Ramljak sa 14 poena i savršenih 4/4 za tri poena.