Zanimljiva NBA večer

Sinoć je na repertoaru najjače košarkaške lige na svijetu bilo okruglih 10 utakmica. Zasigurno najzanimljiviji dvoboj, onaj između Toronto Raptorsa i Houston Rocketsa tj. prve dvije ekipe u obje konferencije pripao je, pomalo iznenađujuće, momčadi iz Toronta 108:105 (vodili su i po 20 razlike u jednom trenutku). Isto tako Portland je vrlo dobrom utakmicom slomio trenutne prvake Golden State Warriorse.

Osim toga, za nas su bile zanimljive četiri utakmice u kojima su nastupili naši igrači. Nažalost samo su Bogdanovićevi Pacersi izvukli pobjedu dok su ostale momčadi poražene.

Upravo su Indiana Pacersi i Atlanta Hawksi prvi započeli svoju utakmicu u Bankers Life Fieldhouse dvorani u Indianapolisu. Bez neke velike rezultatske neizvjesnosti domaćini su došli do pobjede 112:87 i tako im se osvetili za nedavni poraz. Slabašna Atlanta riješila se dvojice veterana Marca Belinellija i Ersana Ilyjasove (obojica potpisala za Phillu) i tako vrlo otvoreno počela tankirati. Utakmica je praktički riješena u prvoj četvrtini koju Indiana dobiva 34:15, a razlika je rasla i na 28 poena prednosti. Petorica domaćih igrača zabilo je preko 10 poena, ali najviše njih – 21, zabio je tko drugi nego Bojan Bogdanović. U koliko je dobroj formi govori podatak o prosjeku poena kroz veljaču i pet utakmica ožujka. Naime, u tom periodu Bogdanović prosječno po utakmici zabija 19 poena uz vrlo visok postotak za tricu (iznad 45%). Ovu utakmicu šutirao je 8/15 iz polja i 2/3 za tricu, a uspio je uhvatiti tri skoka i podijeliti dvije asistencije uz isti broj izgubljenih i ukradenih lopti za 30 minuta na parketu.

Babo izgleda vrlo dobro pred doigravanje, nešto slično kao i prošle sezone kada mu je godila promjena sredine u Washingtonu. Vratio se postocima šuta sa početka sezone i u zadnjih par utakmica bio je najbolji strijelac svoje momčadi. Uz to uspio je povezati četiri utakmice s minimalno dvije ukradene lopte. Nadajmo se da će ovu razinu forme prenijeti i u playoff, gdje bi Pacersi mogli biti neugodni svima. Uz Bojana, odlično su odigrali i Cory Joseph, nominalno drugi razigravač Indiane (18 poena, sedam skokova i četiri asista), i Myles Turner s double-double učinkom (17 poena i 12 skokova). Kod Hawksa najboljim se pokazao rookie Tyler Dorsey s 18 poena.

Nakon rutinske pobjede Pacersa u svojoj dvorani odlazimo malo zapadnije točnije u državu Colorado, gdje su domaći Denver Nuggetsi ugostili mlade Los Angeles Lakerse. Dvoboj u kojoj obrane nisu imale glavnu riječ pripao je Nuggetsima 125:116, uz odličnu utakmicu cijele prve petorke Denvera. Nakon dugo vremena oporavio im se Paul Millsap, njihovo najveće ovoljetno pojačanje te je sinoć odigrao najbolju utakmicu od povratka upisavši 21 poen, šest skokova i tri blokade.

Uz standardno dobrog Nikolu Jokića (21 poen, šest skokova i šest asista) i Jamala Murrayja (22 poena, osam asista, četiri ukradene), gosti iz Los Angelesa jednostavno nisu imali dovoljno kvalitete kako bi uzvratili. Lošom prvom i zadnjom četvrtinom zaključali su si put do pobjede. Ivica Zubac dobio je samo 9 minuta i završio bez poena (0/4 šut iz igre) uz pet skokova i jednu blokadu. Dosta se muči sa šutom u zadnjih par utakmica te pogađa samo 25% iz polja u zadnjih pet utakmica. Goste je ponovno predvodio Brook Lopez s 29 poena i sve bolji i bolji rookie Lonzo Ball (15 poena, osam skokova, osam asistencija, četiri ukradene lopte).

Slijedeću utakmicu vraćaju se u svoju dvoranu, gdje će u vrlo zanimljivom okršaju dočekati Cleveland Cavalierse i LeBrona Jamesa.

Idući je na redu dvoboj fenjeraša dvije konferencije Sacramento Kingsa i Orlando Magica. Utakmicu je obilježio loš postotak šuta obje ekipe i mali broj poena s obzirom da se obrane baš i nisu igrale.

Na kraju sretniji mogu biti domaćini Sacramento Kingsi jer su uspjeli nekako izvući pobjedu rezultatom 94:88. Za Magic, kojem nisu igrala dva startera (Gordon i Fournier), naš Mario Hezonja upisao je dosta dobrih 33 minuta kao starter zabivši 11 poena (5/13 iz polja, 1/3 za tricu) dodavši tomu pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu uz dva atraktivna zakucavanja. Odličnu veljaču zaključio je s 15,5 poena u prosjeku uz pet skokova i 1,5 asistencija po utakmici, zabivši u četiri utakmice preko 20 poena. Međutim, u zadnjih par (točnije pet) utakmica dosta se muči s pogađanjem šuteva, posebno trica (samo 22%). Uz Hezonju, kod Orlanda se istaknuo još samo Jonathon Simmons s 25 poena i pet skokova. Nakon ove utakmice nastavljaju turneju po zapadu, gostujući ovaj put u Los Angelesu protiv žilavih Clippersa.

Baš su Los Angeles Clippersi bili protivnici Cleveland Cavaliersima u svojoj dvorani u zadnjoj utakmici sinoć.