Četvorica naših sinoć na NBA parketima

Nakon kratke, ali vrlo potrebne All-Star pauze NBA karavana kreće dalje. Sinoć je odigrano 11 utakmica u kojima su uglavnom favoriti odnijeli pobjede. All -Star pauzu iskoristili su i hrvatski igrači te su, nakon jučerašnjih sjajnih utakmica Šarića Hezonje, ostatak naših izašao je noćas na parkete.

Prvi su nastupili Indiana Pacersi na svojem parketu protiv slabašnih Atlanta Hawksa izborivši laganu pobjedu 116:93. Bojan Bogdanović ponovno je bio starter za Pacerse zabivši 12 poena, 3 skoka po 1 asistenciju i ukradenu loptu za nešto više od 30 minuta. Veseli podatak da Bojan šutira jako dobro u zadnje vrijeme. Zadnjih 6 utakmica na prosjeku je od 20 poena i skoro 3 pogođene trice po susretu uz odličnu realizaciju od 42%. Odmor mu je dobro došao budući da je do sada propustio samo 1 utakmicu i nadamo se da će nastaviti s ovakvom formom već iduće gostovanje u Dallasu protiv Mavericksa.

Hoops Habit

Sat vremena kasnije u Memphisu snage su odmjerili domaćini Grizzliesi i Cleveland Cavaliersi. Iako su Grizliji vodili većinu 1. poluvremena, Cavsi su se uspjeli probuditi i ne dopustiti iznenađenje. Odlični su bili u 2. i 3. četvrtini te je na kraju razlika iznosila velikih 23 razlike, 89:112. Odličan je bio LeBron James s još jednim triple-double učinkom (18 poena, 14 skokova i 11 asista). Dobre igre u razvojnoj fijali Clevelanda Canton Chargeu vratile su Antu Žižića na klupu prošlogodišnjih finalista. Upisao je 2 minute zabivši 2 poena uz 1 blokadu. Šteta što nije dobio više prilike (Cavsi, začuđujuće, igraju samo s jednim pravim centrom, Thompsonom koji je van forme), a ni dolazak Larryja Nancea Jr. putem tradea ne ide mu u prilog budući da mlađi Nance može pristojno pokriti poziciju petice. Nažalost Žižiću su tu uskraćene minute, budući da je rookie, no možda se situacija s minutažom promjeni.

Kao što se promijenila situacija s drugim našim perspektivnim centrom LA Lakersa Ivicom Zubcom. Naime, mladi hrvatski centar ima povećanu minutažu u zadnjih 5 utakmica (nešto više od 12 minuta u prosjeku) koju koristi na najbolji način. Sinoć su stradali Dallas Mavericksi 124:102 uz Zubčevih 14 poena (šut 6/7), 6 skokova i po 1 asistenciju i izgubljenu loptu za samo 18 minuta na terenu. Kako Lakersi nemaju što izgubiti ove sezone možemo očekivati i njegovu veću ulogu, budući da je startni Brook Lopez bivši na kraju sezone. Lakersi, nakon sraza s Dallasom, putuju u Sacramento na gostovanje kod Kingsa, gdje se mogu nadati pobjedi.

Nakon LA-a selimo se u Phoenix, gdje su domaći Sunsi igrali protiv druge momčadi iz “grada anđela” LA Clippersima. Utakmicu je obilježio veliki broj poena, a završila je 117:128 u korist gostiju, predvođenih sjajnim Lou Williamsom (35 poena) i Tobiasom Harrisom (30 poena). Utakmica je riješena već u 1. četvrtini kada Clippersi rade seriju 19-0. (40 poena su zabili na kraju prve). Domaćini su šutirali samo 29% za tricu, ali i slabih 58% s linije slobodnog bacanja. U takvo raspoloženje uklopio se i naš Dragan Bender. Odigrao je 30 minuta i upisao samo 3 poena (1/6 šut iz igre) uz 7 skokova, po 1 asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu i 2 blokade. Dragan je već par utakmica u nizu starter na četvorci , no muku mući s igranjem obrane. Ovu utakmicu čuvao je Harrisa koji je odličan napadač i 1 na 1 igrač te će morati još puno raditi na tom dijelu terena kako ga protivničke ekipe ne bi ciljano napadale. Phoenix nastavlja domaći niz utakmica i u slijedećoj će ugostiti Portland Trail Blazerse.