Cibona na krilima Prkačina do finala ABA lige

Nakon što je u prvom polufinalnome ogledu Crvena zvezda svladala Igokeu rezultatom 73:66, na parket slavonsko-brodske dvorane Vijuš izašli su hrvatski predstavnici Cibona i Cedevita kako bi riješili pitanje drugog finalista juniorske ABA lige.

Uvodni dio utakmice protekao je u izjednačenome tonu, međutim pred kraj prve četvrtine Cibona odlazi na plus osam najviše zahvaljujući raspoloženome dvojcu Prkačin-Branković.

U drugoj četvrtini Cedevita se budi i hvata konce igre pa je tako u 18.minuti izjednačila rezultat zahvaljujući Radoviću. Na odmor se otišlo sa +1 za Cibonu. Prkačin je već tada bio na 13 poena uz 8 skokova.

U drugo poluvrijeme Cibona ulazi furiozno i radi seriju 8:2, što je natjeralo Cedevitu na timeout. Zakucavanjem Brankovića u 28.minuti Vukovi odlaze na uvjerljivih +11, ali problem im je predstavljala četvrta osobna Roka Prkačina na kraju treće dionice igre.

Do kraja utakmice Cedevita nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Ciboni koja je sigurno držala dvoznamenkastu prednost i plasirala se u finale juniorske ABA lige. Krajnji rezultat iznosio je 76:59 za Cibose.

Najbolji pojedinac susreta bio je Roko Prkačin koji je ubacio  26 poena, uz  14 skokova i 4 asistencije. Uz njega kod Vukova se istaknuo i Branković sa 18 poena i 12 skokova. Kod Cedevite u najboljem svijetlu se pokazao Radović sa 20 poena i 3 asistencije.

Finale juniorske ABA lige između Cibone i Crvene zvezde na rasporedu je sutra u 15h. Utakmica za treće mjesto je u 12.30h, a u njoj će snage odmjeriti Cedevita i Igokea.

Prijenos svih utakmica možete pratiti na Arena sport tv.