Cibona pregazila Split na Gripama, Cedevita produbila patnje “mladih” Zadrana

Cibona je večeras ponajviše furioznom trećom četvrtinom pregazila domaći Split na Gripama. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu (35:35), Cibona je pomalo nevjerojatnom igrom “uništila” Splićane u trećem periodu, koji je zagrebačka momčad dobila s brutalnih 31:6.

Cibona je sigurnim i lakim poenima održavala dvoznamenkastu prednost u zadnjih deset minuta te su na kraju pobijedili rezultatom 88:66, čime su poveli 2:0 u seriji.

Zagrepčani u subotu u Draženovom domu imaju priliku zaključiti seriju i plasirati se u finale Premijer lige. Danas ih je predvodio Novačić s 13 poenaBilinovac je dodao 12, a u redovima Splita najbolji je bio Gabrić s 19 poena, dok je Kedžo dodao 11.

U drugoj utakmici večeri Cedevita je doslovno “obrukala” Zadar, pobijedivši s nevjerojatnih 39 poena razlike te je još jednom pokazala da je glavni kandidat za naslov prvaka. Zadrani nisu zabili niti 60 poena (57), što je u najmanju ruku sramotno, budući da se radi o momčadi koja igra ABA ligu.

Cedevita je na kraju pobijedila rezultatom 96:57, a najbolji u redovima Vitamina je bio Filip Krušlin s 23 poena, Ramljak je dodao 15, a Cook 13 poena. Bolji od ostalih u redovima Zadra su bili Božić i Vuković s 9 i Brzoja sa sedam poena.