Cibona razbila “nove” Jazine

Cibosi su bez problema stigli do bodova. Na domaćem terenu ugosti su “Vukovi” redizajnirane Jazine, ali Zadrani večeras nisu imali šanse. Već na poluvremenu domaća je momčad stekla 26 poena razlike pa je drugo poluvrijeme bilo u revijalnom tonu. Ante Nazor je odmarao Ratkovicu i Žorića, a Tomas je igrao malo pa su tako priliku dobili Gilbert, Ljubičić i Ćorić. Klupa Cibone je opravdala povjerenje, a vrijedi istaknuti najbolju utakmicu Josipa Bilinovca otkako je u Zagrebu.

HT Premijer liga, 14. kolo, 30. siječnja

Cibona – Jazine Arbanasi 119:76 (32:23, 33:16, 28:24, 26:13)

(Bilinovac 26 (7sk, 7as), Gibert 23, Ćorić 20, Uljarević 13(8as), Ljubičić 11 – Sarajlija 21(5as, 4sk), Barry 19, Petani 14(3as))

Domaćini su se na samome početku odvojili na ugodnu dvoznamenkastu prednost. Zadrani su uzvratili zonskom obranom, no Cibosi se odmah prilagođavaju te još povećavaju svoje vodstvo na plus 15 pred kraj prve dionice (30:15). No u zadnjim minutama Mirza Sarajlija dovodi Jazine na još “aktivnih” minus devet ludom tricom na kraju prvih deset minuta. Goste su koliko-toliko u igri držali Teo Petani i Mirza Sarajlija koji su odigrali kvalitetno prvo poluvrijeme.

Domaćini su bili u izvrsnom šuterskom raspoloženju, a u tome je prednjačio Josip Bilinovac pa je prednost Cibone do poluvremena narasla do plus 26. Šuterski niz nastavili su Uljarević, Gilbert i Bošnjak. Odličan je u reketu bio mladi Krešimir Ljubičić koji bio na tragu svojih partija u Prvoj ligi te je potpuno opravdao povjerenje. Bilinovac je odigrao “europsku” obranu nad Petanijem pa je natjerao zadarskog Šibenčanina na izgubljene lopte. U sastavu Jazina odličan debi imao je i Francuz Barry. Potpuno nevidljiv bio je Franko Šango koji je odigrao 21 minutu i nije se upisao u strijelce.

Drugo poluvrijeme Cibosi rutinski odrađuju, a prednost je na kraju narasla na visokih plus 43.