Cibona se porazom protiv Mege dovela u tešku situaciju

U 19.kolu ABA lige Cibona je pod Tornjem ugostila Mega Bemax. U izrazito važnoj utakmici za obje momčadi, odlučniji i bolji bili su gosti koji su slavili rezultatom 76:87.

Uvodnog ispipavanja snaga nije bila, Mega je dvoboj otvorila s 0:11, uzimajući puno drugih napada, a kada su Vukovi podigli pogled prema semaforu nakon 10 minuta, on je pokazivao vodstvo gostiju od 13:28.

Ipak, u drugoj četvrtini je ekipa Ivana Velića zaigrala mnogo bolje i donekle vratila neizvjesnost u utakmicu. Na krilima Novačića i Bundovića, Cibosi su smanjili zaostatak na jednoznamenkastu brojku. Na poluvrijeme se otišlo s 36:44 za goste iz Srbije.

Nada s kraja poluvremena, brzo je ugasla. Mega je otvorila drugo poluvrijeme sa serijom 0:13, za ogromnu prednost od 21 poena. Gosti imaju jače individualce, čija kvaliteta dolazi do izražaja. Do kraja utakmice Mega je malo maknula nogu s papučice gasa i samo dozvolila Ciboni da poraz bude s blažim zaostatkom (76:87).

Ovom pobjedom Mega je otišla na korak prednosti od Zadra (nominalno i dva, jer u međusobnom okršaju Mega je bolja), ali i na samo korak zaostatka od Vukova, što znači da Cibona nema pravo na grešku, ako ne želi igrati u razigravanju za ostanak u ABA-i. Zadrani sutra gostuju u Ljubljani kod Cedevita Olimpije.

Najbolji pojedinci kod gostujuće momčadi bili su Mišković i Atić s po 17 poena, dok je za Cibonu Roko Badžim ubacio 14 uz 4 skoka.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com