Ciboni novi poraz u Mađarskoj

Nakon teškog i neočekivanog domaćeg poraza od momčadi MZT-a u prvom kolu, Cibona je još jednom upisala poraz i razočarala svoje navijače. Ovoga puta Cibona je poražena u Mađarskoj od ekipe Szolnoki rezultatom 75:71.

Cibona je utakmicu započela dosta dobro sa solidnom igrom kojom je ostvarila prvu značajniju prednost od 11:4 i 16:9. Nakon te bolje igre Cibosa momčad Szolnokija je zaigrala nešto bolje i agresivnije te su do kraja prvog perioda uspjeli smanjiti rezultat na pet poena zaostatka. Prvi period završio je vodstvom Cibone 23:18. Drugu četvrtinu bolje otvara momčad iz Mađarske koja u 15. minuti utakmice dolazi i u vodstvo rezultatom 27:26. U nastavku drugog perioda igralo se većinom izjednačeno sve do zadnjih trenutaka kada Strawberry i Carter postižu pet uzastopnih poena te tako Cibonu odvode na poluvrijeme s rezultatom 36:31.

U trećem periodu vidjeli smo često smjenjivanje u vodstvu obje ekipe. Kod momčadi Szolnoki u tom periodu prednjačili su Amerikanac Gay te iskusni Bader. Treća četvrtina završila je vodstvom Cibone 58:54. Početak posljednjeg dijela otvara Žižić košem za vodstvo 60:54. Tada se činilo kako bi Cibona mogla konačno slomiti uporne Mađare ali to se ipak nije dogodilo. Szolnoki je tada zaigra sjajno te preko Badera i Gaya pravi seriju od 17-4 te tako stvara prednost dovoljnu za prvu pobjedu u novoj sezoni. Cibona je pokušala napraviti preokret ali nekoliko veoma loših napada te tehničkih grešaka udaljile su Cibonu od pozitivnog rezultata.

Kod pobjedničke ekipe prednjačili su Bader s 18 poena i 14 skokova te Gay s 20 poena dok je kod Cibone Strawberry postigao 15 poena, Marčinković je dodao 14 te Žižić 12.

U sljedećem kolu Cibona dočekuje Partizan dok Szolnoki ide u goste Širokom.