Vukovi preko Kvarnera do šeste uzastopne pobjede

Košarkaši Cibone i nakon 6. kola ne znaju za poraz u Ligi za prvaka Hrvatske. Cibosi su sinoć u Draženovom Domu svladali momčad Kvarnera 88:72 i tako učvrstili prvo mjesto na ljestvici.

Kvarner je u početnim minutama susreta preko Stipčića i Čakaruna dobro parirao domaćinu i sve do 8. minute držao utakmicu u egalu (17:17). No završnica prve četvrtine potom pripada Vukovima, koji koševima Jagodić-Kuridže, Žižića i Krušlina čine seriju 8:0 i odlaze na prvi odmor s vodstvom 27:19.

Na otvaranju druge dionice Cibona nije pronašla način kako otići na dvoznamenkastu prednost i možda čak prelomiti utakmicu do poluvremena. To im naravno nisu dopustili ni gosti, čak dapače, Riječani su znali iskoristiti crnu rupu domaćina i serijom 10:0 u 15. minuti povesti 36:34. Ipak, nakon minute odmora Slavena Rimca, Cibosi su pojačali ritam i tricom Siriščevića okrunili seriju 13:2, što im je donijelo lijepu prednost na poluvremenu (49:40).

Po izlasku iz svlačionica, Cibona je krenula ka rješavanju pitanja pobjednika. Koševima Žižića najprije je u 22. minuti otišla na prvu dvoznamenkastu prednost (53:42), da bi šest minuta kasnije isti igrač digao i na plus 18. Nakon što su Vukovi sredinom posljednje četvrtine poveli 80:58, trener Rimac je do kraja minute dao budućnosti Cibone i hrvatske košarke pa je tako utakmicu završila petorka Mavra, Skokna, Gabrić, Slavica i Zubac.

Najzapaženiji u novoj pobjedi Cibone bio je Marko Jagodić Kuridža s 20 koševa, devet skokova i šest dodavanja (šut 8/9, valorizacija 35), dok su Ante Toni Žižić i Filip Krušlin dodali po 13 koševa. Prvo ime u momčadi Kvarnera ponovno je bio Marijan Čakarun s 27 koševa i osam skokova (šut 9/15, valorizacija 35). Siniša Štemberger je ubacio 14, a Dino Cinac 10 koševa.

Cibona će u sljedećem kolu gostovati u Sinju kod Alkara, dok će gost Kvarnera biti momčad Zadra.

A1 liga za prvaka: Raspored, rezultati, poredak, statistike, najbolji…